Zeer lange wachttijden voor rijexamen: Er blijkt iets crimineels aan de hand
Wie nu een rijexamen af wil leggen zonder begeleiding van de rijschool moet in veel examencentra al wachten tot volgend jaar. De wachtlijsten zijn erg lang geworden, en fraudeurs proberen daar munt uit te slaan, door de afspraken in te pikken en dan voor veel geld te verkopen.
"Onze onderzoekscel ontdekte dat fraudeurs via via aan afspraken geraken en die dan voor veel geld doorverkopen via sociale media", viel te horen op VTM
"We konden al snel een afspraak maken in Deurne, en in Kontich, binnen de week. De prijs bedroeg 120 euro, plus de 48 euro van het examen."
"Sommige fraudeurs spelen onder één hoedje met rijscholen, die ook over tijdslots beschikken en die doorverkopen aan fraudeurs."
"Eventueel gaan wij mee naar het rijexamen. Als dat nodig is, gaan we mee als begeleider", gaf een fraudeur telefonisch toe.
Proberen te blokkeren
"Het volledig waterdicht maken gaat heel moeilijk zijn. Mensen zullen altijd naar nieuwe zaken zoeken", vertelde Steven Raes, manager Rijbewijzen bij GOCA, voor de camera.
"Maar in onze systemen proberen we ons daar wel tegen te wapenen. Als we zien dat er veel aanvragen komen van specifieke IP-adressen, of van bots, of van hetzelfde e-mailadres, gaan we deze wel blokkeren."