Visser mag primeur fluiten in Supercup, vier refs zakken voor testen vlak voor competitiestart

Lawrence Visser
Afbeelding bron: Photonews

Scheidsrechter Lawrence Visser zal zondag bij de Supercup tussen Union en Club Brugge fluiten met een bodycam. Zo willen de scheidsrechters duidelijker maken waarom ze bepaalde beslissingen nemen.
 

De Belgische scheidsrechters volgen het voorbeeld van het WK voor clubs, waar ze ook met bodycams werkten. Ze willen in de toekomst ook aan het publiek in het stadion kunnen uitleggen waarom ze een beslissing nemen.

Maar daarvoor moeten ze eerst toestemming krijgen van de internationale voetbalorganisatie IFAB. Die toestemming is er nog niet. Omdat de Supercup geen competitiewedstrijd is, mogen ze het daar wel uitproberen.

De scheidsrechters zijn ook bezig met hun voorbereidingen voor het nieuwe seizoen. Ze moesten fysieke testen doen en theorie-examens maken. Twee scheidsrechters, Wim Smet en Lander Bultinck, slaagden niet voor de fysieke test. Zij mogen volgens Het Laatste Nieuws voorlopig alleen als VAR werken en moeten de test in augustus opnieuw doen.

Ook bij de assistenten liep het mis. Twee lijnrechters zakten voor hun theorie-examen en zullen dus extra bijscholing moeten volgen voor ze opnieuw op het veld staan.