Hij verloor zijn carrière, maar vond iets belangrijkers: Stig Broeckx ontroert
Tien jaar na het ongeval dat zijn wielercarrière abrupt beëindigde, keerde Stig Broeckx terug naar de Baloise Belgium Tour. De ex-renner leeft nog elke dag met de gevolgen, maar kijkt vooral vooruit en geniet van zijn gezin.
Voor Stig Broeckx was de Baloise Belgium Tour altijd een bijzondere wedstrijd. Tien jaar geleden veranderde die koers echter zijn leven voorgoed na een zware crash. Nu keerde de voormalige wielrenner terug naar de plek waar alles gebeurde.
In gesprek met Het Nieuwsblad blikte Broeckx terug op dat emotionele moment. “Het is tien jaar geleden gebeurd. Daarom is het wel bijzonder om hier nu terug te zijn.”
De 35-jarige ex-renner wandelde op krukken door de paddock, omringd door zijn ouders, partner Marlies en oud-ploegleider Herman Frison.
Dagelijks blijven vechten
De gevolgen van het ongeval zijn nog altijd voelbaar. Broeckx werkt elke dag aan zijn herstel en volgt nog steeds intensieve begeleiding.
“Als ik vermoeid ben, praat ik moeilijker. Ik kan praten en stappen, maar de combinatie van de twee is moeilijk.” Daarom gaat hij drie keer per week naar de logopedist en bezoekt hij wekelijks een chiropractor. Zijn doorzettingsvermogen typeert hem al jaren. Tijdens zijn lange revalidatie viel zijn positieve ingesteldheid op en ook vandaag probeert hij vooral vooruit te kijken.
De wielrenner die hij had kunnen zijn
Het wielrennen blijft een belangrijk deel van zijn leven. Broeckx beseft dat zijn carrière abrupt werd afgebroken, maar blijft niet hangen in verdriet.
“Ik had eigenlijk aan de andere kant van de barrière moeten staan.” Op de vraag of hij zonder het ongeval nog zou koersen, twijfelt hij niet. “Zonder het ongeval denk ik dat wel.” De voormalige renner van onder meer Lotto-Soudal gold destijds als een groot talent en droomde van een lange carrière in het profpeloton.
Gezin geeft nieuw geluk
Toch overheerst bij Broeckx geen spijt. Samen met zijn partner Marlies bouwde hij een nieuw leven uit en intussen is hij vader van twee dochters. “Als wielrenner ben je hooguit honderd dagen per jaar thuis. Dan zou ik niet meer willen wisselen. Ik geniet nu van mijn gezin.”
Aan het einde van zijn bezoek aan de Baloise Belgium Tour mocht Broeckx mee het podium op en kreeg hij bloemen van de organisatie. Op de vraag hoe de terugkeer voelde, volgde een brede glimlach en een opgestoken duim. “Al bij al was het echt een mooie dag.” Tien jaar na het drama blijft Stig Broeckx vooral een voorbeeld van veerkracht en positiviteit.