Philippe Gilbert kritisch over Wout van Aert: "Zou dat graag eens zien gebeuren"

Afbeelding bron: Photonews

Wout van Aert reed opnieuw een bijzonder sterke Giro en lijkt weer helemaal terug. Toch won hij maar één rit en dat is volgens Philippe Gilbert de schuld van zijn ploeg. 

Voor Philippe Gilbert bestaat er geen twijfel. "Wout van Aert is de beste renner van de afgelopen Giro d’Italia", schrijft de ex-wereldkampioen op X. Al vergeet hij dan wel even Mads Pedersen, die vier ritten won en Van Aert twee keer klopte. 

Van Aert won wel de gravelrit naar Siena en pakte daar zijn eerste overwinning in bijna acht maanden. Hij loodste Olav Kooij ook naar twee ritzeges met een lead-out en speelde een cruciale rol in de eindzege van Simon Yates. 

Net zoals hij al enkele keren deed in de Tour, offerde Van Aert eigen kansen dus opnieuw op voor ploegmaats. En dat is Philippe Gilbert toch een pijnpunt. "Ik zou graag zien dat één van zijn teamgenoten zich op een dag met dezelfde vastberadenheid zal wegcijferen. 

"Op de dag dat dit zal gebeuren, zal Wout van Aert onverslaanbaar zijn", is Gilbert er rotsvast van overtuigd. In de Tour zal Van Aert opnieuw een belangrijke rol spelen voor Vingegaard, maar wellicht ook enkele keren zelf zijn kans mogen gaan.