Pogacar wint Strade Bianche, maar moet achteraf vertellen dat iets niet zo goed was

Tadej Pogacar
Afbeelding bron: Photonews

Tadej Pogacar heeft voor de vierde keer de Strade Bianche wonnen. Dat deed de wereldkampioen met een solo van maar liefst 79 kilometer.

Tadej Pogacar wint Strade Bianche

Het was zijn eerste koers van het seizoen, maar Tadej Pogacar pakte meteen stevig uit. De Sloveen pakte voor de derde keer op rij de Strade Bianche en won nu vier keer in totaal.

Niemand deed hem dat ooit voor. “Ik had vandaag echt een heel goeie dag, op Monte Santa Marie deed ik een van mijn beste inspanningen en ik kon doortrekken met goeie benen”, vertelt hij aan Het Laatste Nieuws.

Pogacar geniet altijd duidelijk van de koers in Italië. De aankomst in Siena op het legendarische plein spreekt tot de verbeelding. “Er is denk ik geen mooiere plek om te finishen dan hier.”

Rugpijn

Tijdens zijn lange solotocht had hij de nodige tijd om na te denken. “Veel, want mijn rug begon ook pijn te doen door de inspanningen bergop. We trapten hoge wattages op het gravel”, klinkt het.

De Franse belofte Paul Seixas was tweede. “Ik dacht 'Ik begin oud te worden, de jonge kinderen zitten achter me aan'. Paul Seixas is een ongelooflijk sterke renner en vandaag heeft hij getoond dat hij ook echt met de fiets kan rijden. We gaan nog veel van hem zien”, besloot hij.