20.000 eigenaars van zonnepanelen hebben recht op premie tot 2.000 euro: aanvragen voor 31 december
Fluvius waarschuwt dat eigenaars van zonnepanelen hun retroactieve investeringspremie uiterlijk op 31 december moeten aanvragen. Die kan oplopen tot 2.000 euro voor een gemiddelde installatie.
Persoonlijke berichten naar eigenaars
Netbeheerder Fluvius kondigt aan dat deze week persoonlijke berichten worden verstuurd naar eigenaars van zonnepanelen die recht hebben op de retroactieve investeringspremie. Het gaat om ongeveer 20.000 klanten die bij de overschakeling naar een digitale meter in aanmerking komen. “De zowat 20.000 betrokkenen moeten die premie ten laatste op 31 december aanvragen”, klinkt het.
Vertraging bij digitale meters
De uitrol van digitale meters in Vlaanderen liep vertraging op. Oorspronkelijk was het de bedoeling dat alle woningen, appartementen en kleine bedrijven met zonnepanelen dit jaar zouden zijn uitgerust. In een aantal gevallen moest de aansluiting volledig vernieuwd worden, waardoor de deadline voor die specifieke huishoudens werd verschoven naar 31 maart 2026.
Nog 58.000 huishoudens te gaan
Vandaag zijn er nog 58.000 huishoudens met zonnepanelen die de overstap naar een digitale meter moeten maken. Fluvius benadrukt dat 20.000 van hen recht hebben op de premie en dat aanvragen na 31 december niet meer mogelijk zijn. Ook wie pas in 2026 een digitale meter krijgt, moet de aanvraag nog deze maand indienen.
Lees ook: Er is goed nieuws voor wie zonnepanelen heeft en nog geen digitale meter
Voorwaarden en bedragen
De retroactieve investeringspremie geldt voor klanten die hun zonnepanelen tussen 2014 en 2020 lieten plaatsen. Voor een gemiddelde installatie bedraagt de premie tussen de 1.000 en 2.000 euro. Daarmee wil men eigenaars compenseren voor de overgang naar het nieuwe meetsysteem.
Verdere uitrol van meters
Vanaf volgend jaar start Fluvius met de plaatsing van de laatste 1,25 miljoen digitale energiemeters voor elektriciteit en gas. Bij deze groep zijn vaker oudere aansluitingen aanwezig, waardoor extra werken nodig zijn. Indien vereist worden voorbereidende bezoeken ingepland om de nodige aanpassingen te bepalen. Volgens Fluvius zijn inmiddels al digitale meters geïnstalleerd in 80 procent van de Vlaamse woningen en bedrijven, goed voor 2,95 miljoen elektriciteitsmeters. Bij eigenaars van zonnepanelen ligt dat aandeel op 89 procent, wat neerkomt op 925.000 meters.