"Smeltende sneeuw of sneeuw op komst", voorspelt weerman Bram Verbruggen
VRT-weerman Bram Verbruggen voorspelt smeltende sneeuw of sneeuw voor Vlaanderen. Daar zullen we woensdagavond mee te maken krijgen.
Het is wisselvallig voorjaarsweer en zo kregen we dinsdagvoormiddag geregeld buien. "Hier en daar viel er zelfs een smeltend sneeuwvlokje. In het noorden van Antwerpen was dat bijvoorbeeld het geval", zei Bram Verbruggen Bram Verbruggen is een Belgisch meteoroloog en weerman. Hij is weermaan voor MNM en Eén.
Bram Verbruggen

In de namiddag kregen we hetzelfde weerbeeld, met in het westen van het land droger weer, met meer zon. In het oosten vielen nog een aantal buien. "Bij temperaturen die niet al te hoog scoren: 6 graden op de meeste plaatsen. En de wind maakt het toch wel kil."
Het KMI ziet het koud worden vannacht, met her en der in het land vriestemperaturen. Dat zal het geval zijn in de Kempen (-1 graad) en in de Ardennen (-2 graden). Ook in het uiterste zuiden wordt het -1 graad, terwijl het in het binnenland en aan de kust 1 graad wordt.
Weer voor woensdag: smeltende sneeuw of sneeuw
Woensdag gaat vervolgens koud van start. Daarna volgt een grotendeels drogere dag. "Niet de hele dag, want tegen de avond verwachten we opnieuw een storing, die van west naar oost over het land trekt. De temperaturen bereiken 4 tot 6 graden, bij een oostenwind."
"Het gaat 's avonds koud genoeg zijn om ook in Vlaanderen eventueel wat smeltende sneeuw of sneeuw te krijgen. Dat zal niet overal het geval zijn. De kans is het grootst in de provincies Antwerpen en Limburg."
Donderdag: regen of smeltende sneeuw
Voor donderdag voorspelt Verbruggen dat het 4 à 5 graden wordt. We krijgen dan regen of smeltende sneeuw. "Hoe dichter je bij Nederland woont, hoe meer je in de koude lucht zit, en hoe groter de kans op wat smeltende sneeuw. Op de andere plaatsen zullen er lange periodes van regen zijn. Echt een dag om snel te vergeten."