Experten krijgen ervan langs: "Paniek bij de bevolking creëren heeft gevolgen"

door: MRO
Hoogleraar gezondheidseconomie Lieven Annemans
Afbeelding bron: Photonews

Terwijl het aantal bevestigde besmettingen met Covid-19 in dalende lijn is in België, benadrukt hoogleraar gezondheidseconomie Lieven Annemans dat experten moeten opletten dat ze geen paniek zaaien bij de bevolking. Dat heeft immers enkel negatieve gevolgen.

"Experten zouden genuanceerd moeten communiceren met de media. Vermijd daarbij uitspraken zoals 'Enkel een vaccin is de enige redding'", stelt Lieven Annemans in Terzake.

De huidige curve kunnen we niet vergelijken met de situatie in maart omdat we toen het aantal bevestigde gevallen moesten vermenigvuldigen met twintig. "Wat we nu zien noemt men de dans na de hamer. De hamer heeft plaatsgevonden en nu zijn er schommelingen, maar zeker geen tweede golf."

"Creëer dus geen paniek want het gevolg van paniek is tweeledig. Er zijn mensen die nog meer angst gaan hebben dan voordien en niet meer buiten durven komen. Anderen zeggen dat ze er niets meer van geloven en hebben een soort van foertreactie."