16.000 euro boete voor bestuurder: "De tarieven liggen in dat geval aanzienlijk hoger"

door: STS
Politierechtbank
Afbeelding bron: Photonews

Een bestuurder uit Oost-Vlaanderen is voor de politierechtbank moeten verschijnen. Hij kreeg er een torenhoge boete nadat hij twee keer geflitst was.

De man moest voor de politierechtbank in Gent verschijnen nadat hij tweemaal met een ongekeurde wagen voorbij snelheidscontroles op de snelweg was gereden.

Wat het erger maakte, was dat de boetes onbetaald bleven, uitnodigingen van de politie genegeerd werden én dat de wagen in kwestie op naam van een vennootschap stond. De boete liep zo op tot maar liefst 16.000 euro.

"Dit hoge bedrag is te wijten aan het feit dat de wagen op naam van een vennootschap stond, waardoor de boetetarieven aanzienlijk hoger liggen", citeert Het Laatste Nieuws de politierechter.

De man verklaarde dat hij dacht dat de boetes wél betaald waren. De rechter toonde zich uiteindelijk nog mild, want hij sprak gedeeltelijk uitstel uit, waardoor de bestuurder er met 4.000 euro boete vanaf kwam.