Politie aarzelde niet: 12 rijbewijzen meteen ingetrokken

Afbeelding bron: Photonews

Twaalf automobilisten zijn hun rijbewijs kwijt nadat ze door de politie aan een controle werden onderworpen. "Ze hadden te veel gedronken om nog een voertuig te mogen besturen."

Op zaterdagavond werd er door politiezone Westkust gecontroleerd op de Koninklijke Baan in De Panne. "Tussen 18.30 uur en 20.30 uur werden bij 107 bestuurders samplingtests afgenomen met een alcoholdetectietoestel. Bij één bestuurder werd het rijbewijs drie uur ingehouden, een andere bestuurder mocht zes uur lang geen voertuig besturen en bij een derde bestuurder werd het rijbewijs onmiddellijk voor vijftien dagen ingetrokken."

"Tussen 22.15 uur en 23.45 uur werden op het Kaaiplein in Nieuwpoort 99 bestuurders gecontroleerd. Twee rijbewijzen werden onmiddellijk voor vijftien dagen ingetrokken, één bestuurder moest het voertuig voor zes uur aan de kant laten staan en drie andere bestuurders leverden hun rijbewijs voor drie uur in."

"De controleactie werd afgesloten in de Strandlaan in Koksijde. Tussen 02.20 uur en 03.30 uur legden acht bestuurders een samplingtest af. Van drie bestuurders werd het rijbewijs voor drie uur ingehouden. Eén bestuurder testte positief op drugsgebruik in het verkeer."

"In totaal werden 214 bestuurders gecontroleerd op alcoholgebruik. Twaalf van hen hadden te veel alcohol gedronken om nog een voertuig te mogen besturen. Dat is 5,6 %."