Frank Boeckx kan zijn oren niet geloven over DAZN: “Weet je wat ze vanmorgen nog deden?”

DAZN
Afbeelding bron: Photonews

De onverwachte beslissing van DAZN om zich terug te trekken uit de Belgische markt zorgt voor grote verbazing. Analist Frank Boeckx reageert op de gebeurtenissen en schetst de gevolgen voor abonnees en het nationale voetbal.

Onverwachte wending

Volgens Boeckx kwam de mededeling totaal onverwacht. “Vanmorgen om negen uur kreeg ik nog groen licht: we zouden donderdag starten met een nieuw programma op DAZN”, vertelt hij aan Het Laatste Nieuws.

Kort daarna werd echter bekend dat de zender zijn activiteiten in België stopzet. De beslissing werd boven de Belgische afdeling genomen en kwam als een verrassing voor medewerkers en abonnees.

De abruptheid van de aankondiging maakt dat er veel vragen onbeantwoord blijven. Boeckx benadrukt dat het onduidelijk is wat dit allemaal zal betekenen voor de toekomst van het Belgische voetbal op televisie.

Gevolgen voor abonnees

Niet alleen medewerkers, maar ook abonnees kregen meteen bericht. “Ik heb net als de andere abonnees al een mail gekregen van DAZN dat mijn abonnement wordt herbekeken.” Daarmee is duidelijk dat de huidige contracten niet langer in hun oorspronkelijke vorm kunnen worden voortgezet.

Voor kijkers betekent dit dat zij voorlopig geen toegang meer hebben tot het Belgische voetbal via DAZN. De zender blijft wel buitenlandse competities zoals de Spaanse en Italiaanse liga’s uitzenden.