“Ik vind dat klein”: Olivier Renard niet te spreken over wat Frank Boeckx zegt

Olivier Renard
Afbeelding bron: Photonews

Olivier Renard reageert zakelijk op recente kritiek rond zijn verschijning en aanwezigheid bij Anderlecht. Vooral een uitspraak van Frank Boeckx is blijven hangen.

Kritiek op uiterlijk

De sportief directeur kreeg de voorbije weken opmerkingen over zijn kledingkeuze. Hij benadrukt dat de rol van analisten beperkt moet blijven tot sportieve inhoud. “Ik hoorde Frank Boeckx onlangs zeggen dat mijn pet niet past in de eretribune van Anderlecht en dat Herman Van Holsbeeck meer stijl had in kostuum met stropdas. Ik vind dat klein”, vertelt hij aan Het Nieuwsblad.

Renard maakt duidelijk dat hij geen waarde hecht aan dergelijke opmerkingen. Hij wijst erop dat andere prominente figuren, zoals Bart Verhaeghe en Vincent Kompany, eveneens een pet dragen zonder dat dit aanleiding geeft tot discussie. Voor hem is stijl een persoonlijke keuze die geen invloed heeft op de sportieve functie.

Afwezigheid bij Club Brugge

Naast de kritiek op zijn uiterlijk kwam er ook commentaar op zijn afwezigheid tijdens de wedstrijd tegen Club Brugge, waar Michael Verschueren en Kenneth Bornauw hun intrede deden. Renard legt uit dat zijn agenda reeds lang vastlag en dat hij op dat moment aanwezig was op het WK U17 in Qatar. “Ook dat slaat nergens op. Ik zat die dag op het WK U17 in Qatar, waar ook veel sportief directeurs waren van andere clubs.”

Hij benadrukt dat het voor een sportief directeur essentieel is om jonge talenten vroegtijdig te scouten. Het toernooi bood de mogelijkheid om betaalbare spelers te ontdekken, aangezien de marktwaarde van talenten bij de U20 vaak al boven de tien miljoen euro ligt.

Renard stelt dat de kritiek op zijn afwezigheid een verkeerde indruk wekt. “Als er in podcasts dan wordt gezegd – vaak al lachend – dat mijn afwezigheid een signaal van wantrouwen is, dan creëert dat een foute perceptie. Da’s kwalijk”, besluit hij.