‘Dit had hij niet verwacht: onverwachte concurrentie voor Evenepoel op WK tijdrijden’

Remco Evenepoel
Afbeelding bron: Photonews

Tadej Pogacar zal niet alleen deelnemen aan de wegwedstrijd op het WK in Rwanda, maar ook starten in de individuele tijdrit. Dat meldt La Gazzetta dello Sport.

Zijn deelname betekent een onverwachte toevoeging aan het rijtje kanshebbers, met Remco Evenepoel als regerend kampioen. De Sloveense renner, die recent zijn vierde Tour de France op rij won, keert op 12 september terug in competitie tijdens de GP Québec, gevolgd door de GP Montréal op 14 september.

Tijdrijden

Vervolgens richt hij zich op het WK in Rwanda, waar hij op 21 september zijn debuut maakt in de tijdrit. Die dag valt samen met zijn 27ste verjaardag, wat het symbolisch extra lading geeft. Volgens La Gazzetta dello Sport past het profiel van het tijdritparcours Pogacar goed.

De route bevat ongeveer 700 meter hoogteverschil, wat de voorkeur geeft aan renners met klimcapaciteiten. Specialisten zoals Filippo Ganna zouden om die reden afzien van deelname. Pogacar, die vorig jaar in Zürich de wegwedstrijd domineerde met een lange solo-aanval, ziet in deze tijdrit een kans om zijn veelzijdigheid te tonen.

Stevige tegenstand

Voor Remco Evenepoel, huidig wereld- en olympisch kampioen tijdrijden, betekent de deelname van Pogacar een extra uitdaging. De Belg is momenteel in voorbereiding via de Tour of Britain en geldt als topfavoriet voor de titel in het tijdrijden.

De komst van Pogacar voegt echter een nieuwe dimensie toe aan het strijdtoneel. De tijdrit vindt plaats een week vóór de wegwedstrijd, waarin Pogacar zijn regenboogtrui verdedigt. Voor Evenepoel wordt het een test tegen een renner die niet alleen in de bergen, maar ook in het tegen de klok rijden steeds sterker wordt.