Weerman David heeft veel goed nieuws, maar dit wordt de koudste dag van de week

david dehenauw
Afbeelding bron: Photonews

De komende dagen krijgen we overwegend rustig weer, al begint dinsdag op verschillende plaatsen met mist en lage bewolking. Later breekt de zon door. Vanaf vrijdag wordt het opnieuw zonniger en kan de temperatuur lokaal oplopen tot 25 graden.

Dinsdag begint op veel plaatsen grijs

Wie dinsdag vroeg de deur uit moet, houdt maar beter rekening met een grijze start van de dag. Volgens weerman David Dehenauw, die in Het Laatste Nieuws vooruitblikt op het weer, kunnen lage wolken en mist op veel plaatsen het zicht beperken. De zon zal niet overal meteen doorbreken, waardoor het in de ochtend langere tijd somber kan blijven.

“De zon kan lang op zich laten wachten maar komt er uiteindelijk door”, zegt Dehenauw. Lokaal kan dat volgens de weerman zelfs pas in de late namiddag gebeuren. Wie op een zonnige ochtend rekent, zal dus mogelijk wat langer geduld moeten hebben.

Tijdens de nacht van dinsdag op woensdag kan de wind aan zee tijdelijk toenemen. Voor de meeste andere regio’s blijft het weerbeeld rustig. De nachten kunnen behoorlijk fris aanvoelen, met minima die afhankelijk van de locatie tussen 6 en 15 graden liggen.

Woensdag brengt brede opklaringen

Na de eerder grijze dinsdag komt er woensdag meer ruimte voor de zon. De bewolking maakt plaats voor brede opklaringen, waardoor het weer een aangenamer karakter krijgt. De temperaturen lopen op tot waarden tussen 17 en 23 graden.

Dat verschil tussen de ochtend en de namiddag kan groot zijn. Wie vroeg vertrekt, heeft mogelijk een jas nodig, terwijl het later op de dag aangenamer wordt. De rustige weersituatie biedt bovendien kansen voor wandelingen, fietstochten en andere buitenactiviteiten.

De wind blijft over het algemeen zwak, waardoor de temperaturen lokaal aangenaam kunnen aanvoelen. Toch blijft het belangrijk om rekening te houden met regionale verschillen, zeker in gebieden waar de bewolking langer blijft hangen.

Donderdag tijdelijk frissere lucht

Donderdag verandert de windrichting tijdelijk. De zwakke wind draait naar het noorden, waardoor koelere lucht ons land kan bereiken. Volgens David Dehenauw liggen de maxima dan tussen 13 en 19 graden.

Vooral in het oosten van het land en in de Ardennen is een bui mogelijk. Elders blijft het waarschijnlijk grotendeels droog, al kunnen wolkenvelden voor een wisselend weerbeeld zorgen. De temperatuurdaling betekent niet meteen dat er een langdurige weersomslag aankomt. Het gaat volgens de vooruitzichten om een tijdelijke afkoeling.

Zonnig weekend met kans op 25 graden

Vanaf vrijdag ziet het weerbeeld er opnieuw vriendelijker uit. De zon krijgt meer ruimte en ook tijdens het weekend wordt veel zonnig weer verwacht. Lokaal kunnen tijdelijke wolken opduiken, maar die lijken het algemene karakter van de dagen niet sterk te veranderen.

“Het kwik stijgt naar 18 tot 23 graden en lokaal is 25 mogelijk”, voorspelt Dehenauw. Daarmee kan het weekend op sommige plaatsen opnieuw een zomers tintje krijgen. Vooral wie plannen heeft voor een uitstap, terrasbezoek of fietstocht, kan mogelijk van aangename omstandigheden profiteren.

De weerman kijkt ook al voorzichtig verder vooruit. De week daarna lijkt voorlopig opnieuw rustig te kunnen verlopen, al benadrukt hij dat deze verwachting nog bevestigd moet worden. De komende dagen kunnen nieuwe weerkaarten dus nog voor bijsturing zorgen.