Gouden tip om niet gewond te raken op skireis: "Vooral op die dagen meer medische dossiers"

Skiën
Afbeelding bron: Pixabay (archieffoto)

Met het einde van de kerstvakantie komt ook het einde van een skivakantie in zicht voor velen. Voor wie later dit jaar, tijdens de krokusvakantie bijvoorbeeld, nog gaat skiën, is er een gouden tip.

En dat is om op de derde en vierde dag van je skivakantie voorzichtig te blijven en niet hoogmoedig te worden. Touring reisbijstand ziet namelijk op die dagen een stijging van het aantal medische dossiers.

"De meeste ongevallen gebeuren tijdens de derde en vierde dag van de vakantie, omdat skiërs dan al wat zekerder zijn en bijgevolg meer risico's nemen", klinkt het.

Goede kwaliteit van sneeuw zorgt voor minder gewonden

Het aantal ongevallen op de skipistes waarbij Touring bijstand moest verlenen daalde tijdens de voorbije kerstvakantie van 50 naar 30. "Dat komt vooral door het feit dat er meer skipistes beschikbaar waren door de vele sneeuw, die ook nog eens van goede kwaliteit was. Vorig jaar raakten veel mensen gewond doordat ze bij een valpartij op een harde (bevroren) ondergrond terechtkwamen."

Vooral deze medische problemen op zonnige bestemmingen

"Anderzijds zijn er wel meer vakantiegangers naar een andere bestemming getrokken, op zoek naar de zon. Daar waren ongeveer evenveel medische interventies dan vorig jaar. Op zonnige bestemmingen telden valpartijen, cardio-problemen en infecties mee als belangrijkste medische tussenkomsten."

Volg Redactie24 nu op Instagram