"We zijn alles kwijt" - Bosbranden verpesten vakantie van Belgische toeristen in Frankrijk en Spanje
Na de langdurige hittegolf zijn de temperaturen in ons land teruggekeerd naar normale waarden. In het zuiden van Europa blijft de extreme hitte echter duren, met bosbranden als gevolg. Voor Belgische vakantiegangers in de buurt is het soms bang afwachten wat er er zal gebeuren.
Bosbranden in verschillende Zuid-Franse departementen
In het zuiden van Frankrijk woeden bosbranden in verschillende departementen: Gard, Hérault, Aude en Pyrénées-Orientales.
In dat laatste departement zijn in de buurt van de stad Perpignan verschillende campings uitgebrand. De schade is enorm, honderden bungalows zijn verwoest. Alle vakantiegangers konden tijdig ontkomen.
Slechte film
"Het is alsof we in een slechte film zijn beland", vertelde de Belgische toerist Théodore Busch vanuit Perpignan aan 'Het Journaal' op VRT 1.
"We beseffen niet echt dat dit is gebeurd en dat we alles kwijt zijn. Er blijft niets over. Dat is moeilijk te accepteren."
Wind wakkert bosbranden aan
Niet alleen de hitte en de droogte spelen de bosbranden in de kaart, dat doet ook de wind. "Het probleem is aan de ene kant de wind, die de druk op de brandweerlieden verhoogt omdat die het vuur voortdurend aanwakkert. Daarnaast zijn ook de stijgende temperaturen overdag een zorg", zei brandweercommandant Michael Sabot vanuit het departement Aude.
Bosbrand in Spanje
In Spanje is er vrijdagochtend een grote brand uitgebroken in de provincie Girona. Honderden hectares natuur en bos werden in de as gelegd.
"Er waren heel veel steekvlammen en er hing een oranje gloed over heel het dorpje. Het is wel een beetje eng", zei de Belgische toeriste Liesbeth Leemans vanuit het Spaanse Torre Valentina.
"Voorlopig moeten we niet evacueren, maar we blijven wel naar het nieuws kijken om te zien of er iets verandert, als de wind bijvoorbeeld uit een andere richting komt."
Lees ook: Heel wat Belgen gaan hier op vakantie