Remco Evenepoel hoorde het na valpartij: “Ze riepen mij dat nog toe”
Drie minuten en het BK tijdrijden zat erop voor Remco Evenepoel
Remco Evenepoel
“Ik heb me na de start misschien wat te hard gesmeten”, kan er achteraf met een lach af. “Ik kwam niet aan mijn remmen en ik draaide niet verkeerd in dus, puur de natte weg. Ik was ook goed gestart en had vertrouwen.”
Evenepoel leek inderdaad heel goed vertrokken, misschien wat te goed zelfs. “Ik was bereid om risico’s te nemen in de … Ik ben gewoon weggeschoven, dat kan gebeuren. Ik wist meteen dat het voorbij was, door één foutje.”
Het goud was weg, maar misschien zat er toch nog wat in. “Na de passage aan de aankomst riepen ze mij toe dat ik het podium nog kon halen en dus heb alles gegeven. Het vertrouwen kwam opnieuw wat meer terug en ik pakte mijn bochten beter, maar uiteindelijk geen podium.”
Evenepoel werd uiteindelijk vierde, op 16 seconden van het podium. Door de valpartij verloor hij ongeveer een minuut tijd en nog eentje om weer op gang te komen. Het mag duidelijk zijn dat hij de overwinning zeker kon pakken.