KMI ziet niet veel goeds op weerkaarten: "Een nieuwe stormdepressie gaat dit veroorzaken bij ons"

Met veel regen voelden we ook in België de gevolgen van de zware storm Éowyn. En we zullen al snel onder invloed van een nieuwe stormdepressie komen te liggen, voorspelt het KMI.
Zaterdag werd het zwaarbewolkt en er waren periodes met regen. De maximumtemperaturen bedroegen 7 à 8 graden in Vlaanderen. De komende nacht wordt het 2 graden, behalve aan de kust en in de Ardennen, waar het 0 graden wordt. "Op het einde van de nacht kan de regen in de Ardennen overgaan in smeltende sneeuw en sneeuw", weet het KMI.
Zondag krijgen we eerst opklaringen, met wat wolkenvelden. Later gaat het regenen in het westen en neemt de wind toe. De maxima komen uit op 5 à 6 graden.
Nieuwe regen- en buienzones op komst
In de nacht van zondag op maandag gaat het opnieuw regenen. "Een nieuwe stormdepressie, genaamd Herminia, komt tegen zondagavond ten westen van de Britse Eilanden te liggen. Deze zal dan nieuwe regen- en buienzones over onze streken stuwen", voorspelt het KMI.