Sabine Hagedoren is duidelijk: "Het wordt snikheet"

hitte hittegolf zomer warmte temperatuur
Afbeelding bron: Shutterstock.com

"Het wordt snikheet volgende week", waarschuwt weervrouw Sabine Hagedoren. Dat is de eenvoudige, maar heldere voorspelling van het weer ons volgende week te wachten staat. Mogelijk krijgen we een nieuwe hittegolf.

"De hitte van zuid-Europa komt naar ons"

"Een hogedrukgebied brengt ons een zeer warme periode. Zondag ging het nog om temperaturen die onder de kaap van 30 graden blijven. De hitte van het zuiden van Europa komt naar ons, dus wij gaan stilaan richting de 30 graden", vertelt Sabine Hagedoren in 'De Ochtend' op Radio 1.

"Maandag draait de wind naar het oosten met veel zon. Aan de kust wordt het 25 graden met een verkoelende zeebries en in het binnenland 29 en lokaal 30 graden." Daarna klimt het kwik nog verder.

Tot 34 graden op dinsdag en woensdag

"Het kan nog heter en dat zien we dinsdag want dan gaan de temperaturen naar 33 of 34 graden en ook aan zee is dat dan warm met 28 graden.  Woensdag komen er meer wolken, maar het blijft nog droog tot 's avonds en het wordt opnieuw zeer warm met 30 tot 34 graden in het binnenland."

Vrijdag en zaterdag iets minder heet

"In de avond en nacht vergroot de kans op regen- en onweersbuien. Donderdag krijgen we opnieuw temperaturen die kunnen gaan tot 31 of 32 graden."

Vanaf vrijdag wordt het wat koeler, het kwik zakt dan onder de 30 graden maar het blijft nog steeds zeer warm. "Vrijdag en zaterdag wat meer onweerachtig, maar het blijft warm met 27 à 28 graden", aldus Sabine Hagedoren.