Marijn Devalck reageert ontgoocheld nadat aflevering De Kampioenen geschrapt werd wegens racisme
Recent besliste VRT om enkele afleveringen uit 'F.C. De Kampioenen F.C De Kampioenen is een komische televisieserie die wordt uitgezonden op de VRT. De serie gaat over de belevenissen van een slecht presterende voetbalploeg. , full_html
F.C. De Kampioenen
Marijn Devalck, die Boma speelt in de reeks, heeft begrip voor de beslissing. Dat vertelt hij aan Dag Allemaal. ‘Ik snap dat ze bij VRT geen olie op het vuur willen gooien en de sereniteit proberen te bewaren.” Toch blijft hij met een wrang gevoel achter.
Vooral de getuigenissen van acteurs Bodé Owa en Aminata Demba zag Marijn niet aankomen. “Ik ben ontgoocheld over hun reactie. Hun houding staat in schril contrast met het goede gevoel dat wij allemaal hadden tijdens onze samenwerking. Hun enthousiasme van weleer is duidelijk uit hun emotionele geheugen gewist.”
“Op het einde van die bewuste aflevering was de zwarte mens de vriend van iedereen. Het was een antiracistische aflevering en de kijker heeft dat toen goed begrepen. Jammer dat daar nu plots anders over wordt gedacht”, aldus Marijn.