Verandering op komst voor wie binnenkort gaat trouwen: Je krijgt daardoor veel meer mogelijkheden

trouwen
Afbeelding bron: DocPhoto's/Shutterstock

Er is goed nieuws voor koppels die gaan trouwen. Er komt een grote verandering aan. Je zal binnenkort elkaar ook het ja-woord kunnen geven buiten de grenzen van je eigen gemeente. Dit geeft veel meer nieuwe mogelijkheden.

Momenteel zijn koppels verplicht om voor de wet te huwen in de gemeente waar minstens één van hen gedomicilieerd is. Volgens een nieuw wetsvoorstel moet dat binnenkort ook kunnen in de gemeente van een vorige woonplaats, of in de gemeente waar familie tot in de tweede graad woont – denk maar aan (groot)ouders of (klein)kinderen.

Meer mogelijkheden

Dat opent heel wat deuren voor koppels die willen trouwen. Er komen nieuwe mogelijkheden bij. Aangezien ze niet langer gebonden zijn aan hun huidige woonplaats, kunnen ze elkaar het ja-woord geven op een plek die voor hen veel betekenis heeft. Denk bijvoorbeeld aan het dorp waar de grootouders wonen, waar misschien ook nog eens een gezellige feestzaal is.

Festivalbruiloft

Er komt zelfs de optie om een festivalbruiloft te organiseren in de gemeente of stad waar je vroeger woonde. Je zou foodtrucks kunnen inhuren, wat live-muziek voorzien, gevolgd door een ceremonie in een prachtig park. Het toont aan dat er écht veel meer mogelijk wordt dan vandaag.

Persoonlijker en memorabeler

De nieuwe regeling geeft koppels dus veel meer vrijheid. Het zal bruiloften persoonlijker en memorabeler maken. Daarnaast wordt de praktische planning eenvoudiger: wie familie in een andere gemeente heeft, kan dichter bij hen trouwen en zo reistijd besparen.

Lokale economie

Bovendien zou de maatregel een boost kunnen geven aan de lokale economie, doordat koppels meer keuze krijgen in waar ze trouwen en feesten. Voor alle duidelijkheid: zover is het nog niet.

Wetsvoorstel

Maar het zit er wel aan te komen. N-VA-Kamerlid Kristien Van Vaerenbergh heeft alvast een wetsvoorstel ingediend. “We willen koppels de vrijheid geven om te trouwen waar hun hart ligt,” zegt ze in Het Laatste Nieuws.

Tags huwelijk