Thibau Nys jaagt op tweede hoofdprijs, maar deze bizarre hindernis zorgt voor gefronste wenkbrauwen

Thibau Nys
Afbeelding bron: Photonews

Thibau Nys kan zondag in Zeddam opnieuw een grote slag slaan. Na zijn indrukwekkende overwinning op de Koppenberg mikt de 23-jarige veldrijder op een tweede belangrijke doelstelling: de Europese titel. Op het parcours wacht hem onder meer een opvallende hindernis: een trap met maar liefst 99 treden. Al lijkt Nys daar niet wakker van te liggen.

De trap mag dan iets mythisch lijken, voor de Belgische herenprofs is het gewoon een hindernis zoals een andere. Toch zal de passage het parcours in Zeddam een eigen karakter geven. Nys heeft zich alvast niet speciaal voorbereid op de beruchte trap. "Niet dat ik er speciaal op ben gaan trainen", zegt hij in Het Laatste Nieuws.

Tijdens zijn voorbereiding passeerde hij de trap wel al enkele keren. "Maar elke keer ik ging lopen in mijn voorbereiding, ben ik wel twee of drie keer die trapjes naar boven gelopen. Het is niet dat ik speciaal met mijn fiets naar daar ben gegaan om de trap in Zeddam te simuleren. Tijdens mijn looptochtjes passeerde ik daar gewoon en ben ik naar boven gelopen, wat ik anders misschien niet zou doen."

Trap maakt EK mogelijk een stuk zwaarder

Welke invloed de 99 treden precies zullen hebben op de wedstrijd, durft Nys niet te voorspellen. "Het is dus moeilijk om er een oordeel over te vellen, maar ik denk wel dat het de cross conditioneel zwaarder zal maken. Langs de andere kant verwacht ik ook niet dat er iemand veel rapper omhoog zal lopen en na dit EK zal opstaan als de specialist trappenlopen."

Koppenbergzege geeft vertrouwen

Voor Nys wordt het in Zeddam pas zijn tweede cross van het seizoen. Vorige zondag maakte hij op de Koppenberg meteen indruk. Ondanks zijn korte voorbereiding won hij op overtuigende manier. Een opsteker met het oog op het EK, waar hij opnieuw voor de hoofdprijs wil gaan.

De overwinning leverde hem niet alleen vertrouwen op, maar nam ook wat druk weg. "Dat heeft me sowieso goed gedaan, want die eerste druk is eraf." Of Nys intussen ook conditioneel en technisch nog enkele procentjes heeft gevonden, zal zondag moeten blijken.