Ivan Leko spreekt klare taal over duel met RSC Anderlecht en zijn tegenstander

Leko
Afbeelding bron: Photonews

KAA Gent trekt met een perfect rapport richting Anderlecht. Coach Ivan Leko erkent de sterkte van de tegenstander, maar benadrukt tegelijk de ambitie van zijn ploeg om in Brussel voluit voor de overwinning te gaan.

Ondanks de recente zeges tegen Antwerp en Dender blijft Leko voorzichtig. “Maar als Anderlecht thuis speelt, is het altijd favoriet”, verklaart hij in Het Laatste Nieuws. De coach wijst op de investeringen die paars-wit recent deed.

Daarbij verwees hij naar Camara en Bertaccini, spelers die ook op de Gentse radar stonden. “Maar wie meer betaalt, krijgt betere spelers. Dat is nu eenmaal de wet in een mercato.”

Kritiek

Leko benadrukte de luxe binnen de Brusselse selectie. “Ik zie dat jongens als Verschaeren op de bank zitten, de jonge Servische spits die ze gekocht hebben voor drie miljoen euro speelt zelfs bij de B-ploeg. Dat is luxe, hé.”

Volgens hem is de kritiek op Anderlecht niet altijd proportioneel. “Als een andere ploeg dit soort voetbal zou spelen, zou er niet zoveel kritiek komen”, aldus Leko. “Het shirt van Anderlecht weegt tien kilo zwaarder dan een ander shirt.”

Eigen sterkte

De Gentse coach blijft echter vooral gefocust op zijn eigen ploeg. “In mijn mindset ben ik voor een wedstrijd voor 90 procent bezig met mijn eigen ploeg”, verklaarde hij. “Hoe kunnen we op Anderlecht de beste versie van onszelf zijn?”, luidde het.

Hij kiest ook voluit voor een offensieve aanpak. “Wij gaan naar Anderlecht om te winnen”, stelde hij. “Ik geloof dat je met goed voetbal ook punten pakt. De focus moet zijn om onze beste wedstrijd van het seizoen te spelen. Dat wordt een mooie uitdaging voor ons.”