Bondscoach Serge Pauwels ziet één groot voordeel met Belgische WK-selectie

Serge Pauwels en Remco Evenepoel
Afbeelding bron: Photonews

Remco Evenepoel en Wout van Aert delen opnieuw de Belgische WK-ambities. Bondscoach Serge Pauwels ziet daarbij een opvallend voordeel tegenover het verleden: de twee kopmannen zouden vandaag veel beter met elkaar overweg kunnen.

Geen herhaling van Leuven

De Belgische WK-selectie beschikt met Remco Evenepoel en Wout van Aert over twee absolute blikvangers. Dat kan een enorme troef zijn, maar tegelijk brengt het een ingewikkelde tactische puzzel met zich mee. Zeker omdat er tijdens het WK geen oortjes beschikbaar zijn.

Toch maakt bondscoach Serge Pauwels zich niet in de eerste plaats zorgen over de onderlinge verstandhouding. Integendeel: volgens hem is er net een belangrijk verschil met het verleden. Evenepoel en Van Aert zouden vandaag veel beter overeenkomen dan tijdens het WK in Leuven.

“Het belangrijkste is dat ze intussen goed overeenkomen, wat in Leuven nog moeilijk was”, zegt Pauwels in Het Laatste Nieuws. Net dat gegeven kan volgens de bondscoach een belangrijke rol spelen wanneer de wedstrijd in Canada in zijn beslissende fase komt.

Twee kopmannen, één duidelijk plan

De Belgische ploeg zal de twee sterren bovendien niet noodzakelijk een vaste hiërarchie opleggen. Pauwels wil vooral dat beide renners weten welke verantwoordelijkheid ze dragen en wanneer ze hun eigen kansen moeten verdedigen.

“De tactiek wordt complex, maar ik wil dat ze heel duidelijk is. We hebben geen oortjes en dat maakt een groot verschil”, legt de bondscoach uit. Dat gebrek aan communicatie tijdens de koers maakt vooraf gemaakte afspraken des te belangrijker. Een aanval van Evenepoel of Van Aert kan immers gevolgen hebben voor de strategie van de andere kopman.

Verleden telt volgens Pauwels niet

In de voorbije kampioenschappen deelden Evenepoel en Van Aert eveneens het kopmanschap. Uiteindelijk was het vooral Evenepoel die met de grootste prijzen aan de haal ging. Toch verwacht Pauwels niet dat die voorgeschiedenis voor spanningen zal zorgen.

“De wedstrijd en de omstandigheden zullen bepalen wie deze keer de vooruitgeschoven man wordt op welk moment van de koers”, aldus Pauwels. Dat vertrouwen tussen de twee kopmannen kan uiteindelijk misschien wel de grootste Belgische troef worden.

Pauwels wil niet vooraf bepalen wie absoluut voorrang krijgt. Beide renners moeten de vrijheid krijgen om hun verantwoordelijkheid te nemen wanneer de koers daarom vraagt.