Jan Bakelants stelt twee grote bedenkingen bij eerste Giro van Wout van Aert

Jan Bakelants
Afbeelding bron: VTM

De Giro d’Italia werd uiteindelijk toch een groot succes voor Visma Lease a Bike. Al stelt Jan Bakelants ook enkele bedenkingen.

Op de voorlaatste dag trok Visma Lease a Bike de Giro naar zich toe. Wout van Aert speelde het spel heel erg goed en Simon Yates wist te profiteren.

Al zag Bakelants daar dat UAE Team Emirates-XRG van leider Isaac del Toro stevig de fout in ging, zo vertelt hij in de podcast Wuyts & Vlaeminck.

“Wie mag er niet wegrijden in de beginfase? Wout van Aert. Die geven ze acht minuten... Het was echt geblunder van UAE, waardoor dit heeft kunnen ontstaan”, klinkt het.

Van Aert pakte zelf zijn ritzege in de Giro, maar reed vooral als knecht rond. “Voor de ploeg was het een succesvolle slotweek, maar voor hemzelf was het geen heel succesvolle slotweek, denk ik.”

In de laatste week lagen er nochtans enkele kansen voor hem. “Hij heeft heel veel werk verricht voor de ploeg dat van grote waarde was, maar de atleet Wout van Aert heeft zijn palmares niet uitgebreid in de slotweek”, besluit Bakelants.