Liet Van Aert Soete winnen op BK Gravel? Dit zegt Bakelants over de opvallende finale

BK Gravel Van Aert Soete
Afbeelding bron: Photonews

Daan Soete kroonde zich zondag tot Belgisch kampioen gravel na een spannende strijd met Wout van Aert. Maar gaf de absolute favoriet zijn vriend bewust de titel? Jan Bakelants ziet argumenten voor beide scenario’s.

De vraag die blijft hangen

De overwinning van Soete leverde niet alleen bewondering op, maar ook de nodige speculatie. Heeft Van Aert zijn trainingsmaat bewust laten winnen? Jan Bakelants krijgt die vraag in Het Laatste Nieuws voorgeschoteld en weigert er een definitief antwoord op te geven.

“Ik kreeg de vraag of Wout de overwinning misschien cadeau heeft gedaan, maar daar kan alleen hij op antwoorden”, zegt Bakelants. Volgens de analist was tijdens de trainingen al duidelijk dat beide renners bijzonder sterk voor de dag zouden komen. Soete had bovendien van het BK een belangrijk doel gemaakt.

Van Aert had wel degelijk een plan

Bakelants verwijst naar een opvallende uitspraak van Van Aert tijdens de voorbereiding. “Als je me kan volgen, wil ik wel iets voor je doen”, zou Van Aert tegen Soete hebben gezegd. Alleen blijft de betekenis daarvan volgens Bakelants onduidelijk.

Bedoelde Van Aert dat hij samen wilde werken om beiden een goed resultaat te behalen? Of zat er meer achter die woorden? Het antwoord blijft voorlopig bij de winnaar zelf.

Soete had een uniek voordeel

Dat Soete Van Aert kon kloppen, hoeft volgens Bakelants overigens helemaal niet vreemd te zijn. De wegrenner had namelijk al een inspanning moeten leveren om het gat met de kopgroep te dichten. Bovendien was het parcours volgens Bakelants bijzonder geschikt voor een specialist als Soete.

Vooral de passage door het militaire domein speelde een belangrijke rol. Los zand en technische stroken maakten het noodzakelijk om voortdurend instinctief te reageren. “Daan is daar gewoon beter in”, stelt Bakelants.

Van Aert beschikt absoluut over de vaardigheden om over zand te rijden, maar doet dat volgens Bakelants slechts sporadisch. Soete leeft daarentegen als fulltime gravelrenner dagelijks op die ondergrond.

Belgische gravelwereld krijgt een specialist als kampioen

Bakelants vindt het daarom terecht dat Soete met de Belgische titel aan de haal ging. “Daan Soete is op dit moment de beste gravelrijder van België”, klinkt het. Volgens hem is het bovendien goed voor de sport dat een echte specialist wint en niet opnieuw een gevestigde wegrenner.

De titel kan ook voor Soete persoonlijk bijzonder belangrijk zijn. Zijn periode bij Ridley Racing Team verliep niet zoals gehoopt en binnenkort moet hij belangrijke beslissingen nemen over zijn toekomst. Volgens Bakelants kan de Belgische kampioenentrui daarbij een belangrijke troef worden.