Mathieu van der Poel kijkt pessimistisch naar de toekomst: "Daar ben ik de roze trui kwijt"

door: MAB
Mathieu van der Poel
Afbeelding bron: Photonews

Mathieu van der Poel eiste de roze trui in de Giro d'Italia vanaf etappe één op. Morgen verlaat het peloton Hongarije en trekt naar Sicilië.

Er staat meteen een bergrit op het programma van 172 kilometer lang. Van der Poel heeft maar 11 seconden voorsprong op Simon Yates, die de eerste tijdrit won voor de Nederlandse renner. De Brit staat echter bekend als een echte berggeit en dat beseft ook van der Poel. 

"Ik denk niet dat dat mogelijk is", aldus de renner van Alpecin-Fenix aan NOS. "Of ze moeten heel rustig naar boven rijden, maar dat verwacht ik niet. We gaan zien. We zullen eraan beginnen en kijken waar we uitkomen. Normaal gezien zal ik de roze trui op de Etna wel kwijt zijn."

Van der Poel heeft wel nog enkele doelstellingen te behalen als hij de roze trui kwijtraakt. "Sowieso nog een paar keer voor ritwinst proberen gaan. Er komen nog doelen genoeg."