Sven Nys ligt er niet wakker van: “Niemand zal me dat kwalijk nemen”

Sven Nys
Afbeelding bron: Photonews

Vader Sven is de grootste supporter van Thibau Nys. Toch is hij eigenlijk ook de teammanager van zijn zoon bij Baloise Glowi Lions.

Thibau Nys heeft stevig gewerkt naar het WK in Liévin toe. Met de deelname van Mathieu van der Poel en Wout van Aert is brons wellicht het hoogst haalbare, al weet je natuurlijk nooit in de sport.

Sven Nys hoopt dat zijn team twee medailles zal pakken. Eentje daarvan is ongetwijfeld weggelegd voor Lucinda Brand, voor het andere wordt gekeken naar de heren uit de ploeg.

“Ik gun iedereen evenveel als dat ik mijn zoon gun. Maar ik merk bij mezelf wel dat als er iets misloopt met Thibau, dat dan de teleurstelling langer nazindert. Als Thibau valt, dan breekt mijn hart net iets harder”, zegt Sven Nys aan Het Belang van Limburg.

Al ligt hij niet wakker van wie daar iets op te zeggen zou hebben. “Of als Thibau verdrietig is, dan heeft dat iets meer impact op mij dan het verdriet van mijn andere atleten. Ik denk niet dat iemand me dat kan kwalijk nemen, dat is gewoon de vader in mij die bovenkomt.”