Steven Van Gucht heeft slecht nieuws: "Nieuwe pandemie? Gaat sowieso nog gebeuren"
Kunnen we nog eens een pandemie meemaken, zoals enkele jaren geleden met COVID-19 het geval was? Professor Steven Van Gucht vreest van wel.
De zomer is ten einde, er wordt herfstachtig weer voorspeld, en dan gaan we allemaal weer meer binnen zitten. Dat zorgt doorgaans voor een toename van het aantal mensen dat ziek wordt.
Het coronavirus circuleert nog steeds, en het is de vraag waaraan we ons deze herfst en deze winter mogen verwachten. Kwetsbare groepen kunnen alleszins een nieuwe coronaprik en een nieuwe griepprik krijgen. Lees meer over de aanbevolen tijdstippen daarvoor.
Grote pieken zoals bij het begin van de coronapandemie worden momenteel niet verwacht. Wat wetenschappers wél verwachten, is dat we vroeg of laat opnieuw met een pandemie te maken zullen krijgen.
"Om de 10 à 30 jaar een nieuwe pandemie"
"Kan ons dit opnieuw overkomen, met dergelijke omvang?", werd viroloog Steven Van Gucht Steven Van Gucht is een viroloog die landelijke bekendheid kreeg tijdens de coronacrisis.
Steven Van Gucht

"Ja", klonk het resoluut. "Je moet rekenen dat we om de tien à dertig jaar geconfronteerd worden met een pandemie. Die zijn niet allemaal zo erg als COVID."
"Er is een jaar of twee geleden een studie gepubliceerd die berekend heeft dat iets met de omvang van COVID een keer om de vijftig jaar plaatsvindt. Dus de jonge mensen van nu kunnen dit misschien nog eens meemaken in hun leven."
Lees ook: "Dat is onzin!" - Steven Van Gucht ontkent gerucht omtrent coronavirus
Zoals een aardbeving
"Het is een beetje zoals een aardbeving; dat kan morgen gebeuren, dat kan misschien pas binnen honderd jaar zijn, dat weet je nooit. Maar het gaat sowieso nog gebeuren, dat is spijtig genoeg een realiteit", aldus Van Gucht.