Coca-Cola waarschuwt: belangrijk probleem met product bij Colruyt en Okay
Coca-Cola Europacific Partners Belgium heeft een waarschuwing uitgegeven voor een specifieke verpakking van Coca-Cola Zero Sugar die verkocht werd bij Colruyt en Okay. Bij een aantal flesjes is mogelijk iets mis met het etiket, waardoor consumenten verkeerde informatie over de inhoud kunnen krijgen. Daarom wordt een beperkt aantal verpakkingen uit de verkoop gehaald. Heb je onlangs Coca-Cola Zero Sugar gekocht bij een van deze supermarktketens? Dan controleer je het best even of jouw aankoop onder de waarschuwing valt. Vooral het lotnummer speelt daarbij een belangrijke rol.
Coca-Cola Zero Sugar in 12-packs met PET-flesjes van 250 ml
De waarschuwing geldt voor Coca-Cola Zero Sugar in 12-packs met PET-flesjes van 250 ml, met een lotnummer dat begint met 274AN2. De betrokken producten hebben een minimale houdbaarheidsdatum (THT) van 28 februari 2027.
In overleg met het Federaal Agentschap voor de Veiligheid van de Voedselketen (FAVV) worden de betrokken verpakkingen uit de verkoop gehaald.
Sommige flesjes dragen mogelijk een verkeerd etiket
Bij sommige flesjes van 250 ml staat mogelijk een verkeerd etiket op de verpakking. Hoewel de flesjes Coca-Cola Zero Sugar zonder suiker bevatten en voorzien zijn van de bijbehorende zwarte dop, dragen sommige exemplaren mogelijk een etiket van Coca-Cola Original Taste, de variant met suiker. Consumenten die het product hebben gekocht, controleren daarom het best zorgvuldig het lotnummer en de verpakking.
Uitgeleverd aan Colruyt en Okay
Het gaat om productiecodes van 274AN220:30 tot en met 274AN223:59. De verpakkingen werden tussen 8 en 23 oktober 2026 uitgeleverd aan de winkels van Colruyt en Okay. Andere verpakkingsformaten, flesjes met een ander lotnummer en andere Coca-Cola-producten vallen niet onder deze waarschuwing.
Voor consumenten is het belangrijk om te weten dat het probleem betrekking heeft op de etikettering en niet op de inhoud van de flesjes. Een flesje met een zwarte dop en een etiket van Coca-Cola Original Taste bevat in dit geval dus Coca-Cola Zero Sugar.
Mensen met diabetes moeten extra waakzaam zijn
Het verkeerde etiket kan voor verwarring zorgen, zeker bij mensen die bewust kiezen voor een suikervrije frisdrank. Mensen met diabetes worden daarom gevraagd extra op te letten.
Zij moeten er rekening mee houden dat de werkelijke inhoud suikervrij is en dus kan verschillen van de informatie die op het etiket staat. Controleer bij twijfel altijd het lotnummer en de productinformatie.
Breng het betrokken product terug naar de winkel
Heb je een betrokken 12-pack Coca-Cola Zero Sugar gekocht bij Colruyt of Okay? Dan kun je de verpakking terugbrengen naar de winkel waar je het product hebt aangekocht. Je ontvangt daar een terugbetaling. Het is verstandig om vooraf te controleren of het lotnummer overeenkomt met de gegevens in deze waarschuwing, zodat je zeker weet dat jouw verpakking onder de terugroepactie valt.
Neem contact op met Coca-Cola
Wie meer informatie wil over deze waarschuwing van Coca-Cola, kan contact opnemen met de consumentendienst van Coca-Cola Europacific Partners Belgium via het telefoonnummer +32 (0)78 156 156. Je kunt ook terecht op de officiële contactpagina van Coca-Cola België.