Lidl waarschuwt klanten: "eet deze salami niet op"

Lidl
Afbeelding bron: Shutterstock.com

Lidl België heeft een belangrijke terugroepactie aangekondigd voor salami dat in alle winkels werd verkocht. In overleg met het Federaal Agentschap voor de Veiligheid van de Voedselketen (FAVV) haalt leverancier The Family Butchers een partij salami uit de rekken wegens een mogelijk gezondheidsrisico. Klanten die het product hebben gekocht, krijgen de uitdrukkelijke vraag om het niet te consumeren.

Mogelijke aanwezigheid van E. coli

Het gaat om het product 'Salami gerookt' van het merk Dulano. Volgens Lidl en het FAVV bestaat er een mogelijke aanwezigheid van E. coli STEC in het product.

Uit voorzorg wordt het artikel daarom uit de verkoop gehaald en teruggeroepen van bij de consumenten. Lidl vraagt klanten die het product in huis hebben om het niet op te eten.

Klanten kunnen het product terugbrengen naar een Lidl-winkel. Het aankoopbedrag wordt volledig terugbetaald, ook wanneer het kasticket niet meer beschikbaar is.

Over welk product gaat het?

De terugroepactie heeft betrekking op de volgende verpakking: Het product draagt de naam 'Salami' van het merk Dulano en heeft een houdbaarheidsdatum van 24 juni 2026. Het gaat om een verpakking van 200 gram in plastic verpakking.

De betrokken producten werden verkocht tussen 8 mei 2026 en 12 juni 2026 via de Lidl-winkels in België.

salami lidl
Afbeelding bron: FAVV

Wat is E. coli STEC?

E. coli STEC is een bacterie die gezondheidsproblemen kan veroorzaken bij mensen die besmet voedsel consumeren. Mogelijke klachten zijn onder meer maag- en darmproblemen zoals buikpijn en diarree.

Daarom wordt consumenten aangeraden geen enkel risico te nemen en het betrokken product niet te gebruiken.

Dit moeten klanten doen

Wie de betrokken salami heeft gekocht, brengt het product best zo snel mogelijk terug naar een Lidl-filiaal. Daar wordt het volledige aankoopbedrag terugbetaald.

Voor bijkomende informatie kunnen klanten contact opnemen met de klantendienst van Lidl via customercare@lidl.be.

Het FAVV en Lidl volgen de situatie verder op. Consumenten die het product nog in hun koelkast hebben liggen, krijgen het advies om het niet te consumeren en gebruik te maken van de terugbetalingsregeling.