Bizarre oplichting op straat: Vrouw is geld en juwelen kwijt

Politie - Antwerpen
Afbeelding bron: Photonews

Een vrouw uit Antwerpen is het slachtoffer geworden van een opmerkelijke vorm van oplichting, die bekendstaat als 'zegeningsfraude'. Het slachtoffer werd op die manier bestolen; ze raakte geld en juwelen kwijt, viel te horen in 'VTM Nieuws'.

Chinese wijk in Antwerpen

De oplichters sloegen toe in de Chinese wijk in Antwerpen. Het slachtoffer, een oudere vrouw, werd wijsgemaakt dat er een vloek op haar rustte en dat ze een bepaald ritueel moest uitvoeren om die vloek op te heffen.

Bewakingscamera's filmden feiten

De feiten speelden zich op straat af en werden gefilmd door bewakingscamera's. De dochter van het slachtoffer vertelde aan VTM wat er op de beelden te zien is: "Mijn moeder haalt een zak met juwelen en geld boven. De twee daders houden een grotere zak vast. Mijn moeder moet haar kleine zakje erin steken."

"En dan moet ze de naam van mijn broer zes keer opschrijven. Dat is een afleiding. Vervolgens gaat de derde dader de zak wisselen, ongemerkt."

Rijst, juwelen en geld

Het begon toen de vrouw aangesproken werd door twee dames. "Die zochten een bepaald Chinees kruid voor een ziek familielid."

Daarna dook er een derde vrouw op, die het slachtoffer vertelde dat er een vloek op haar rust en dat haar kind zal sterven. "Wat is er nodig om de vloek op te heffen? Een pakje rijst, zoveel mogelijk goud - juwelen eigenlijk - en zoveel mogelijk geld."

Het slachtoffer ging thuis haar kostbare spullen ophalen. Bij haar terugkeer werd ze naar een zijstraat geleid, waar de wisseltruc plaatsvond.

Werd slachtoffer gedrogeerd?

De daders namen de vrouw mee naar een brasserie, waar ze mogelijk iets in haar drankje deden. "Ze leek gedrogeerd, ze leek zichzelf eigenlijk niet te zijn", getuigde haar dochter in de reportage. "Ze lachte heel veel en was er nog altijd van overtuigd dat ze niet was opgelicht, maar dat er een bepaald ritueel had plaatsgevonden."

De vrouw mocht de zak twintig dagen lang niet openen, maar deed dat wel. Toen ontdekte ze dat ze bedrogen was. "Ze ontdekte dat de zak niets meer bevatte van goud, geld en alles wat ze bij zich had."

Aangifte doen

Volgens het parket gaat het om het derde geval van zegeningsfraude in een jaar tijd, al zijn er mogelijk meer gevallen geweest, viel nog te horen in de reportage. Wie het slachtoffer wordt van deze oplichting doet best meteen aangifte bij de politie.