“Eerste sneeuw komt eraan”: Weerman David Dehenauw zegt op welke dag het zal sneeuwen

door: BVDO
Sneeuw - sneeuwpret
Afbeelding bron: Pixabay (archieffoto)

De winter komt stilletjes maar zeker aan in ons land. Volgende week al kan de eerste sneeuw in ons land vallen.

De herfst is al eventjes in het land, maar ook koning winter komt eraan. Vanaf volgende week tonen de weerkaarten aan dat de eerste sneeuw in ons land zal vallen.

Dat is niet meteen voor Vlaanderen, maar wel in de Ardennen en op de Hoge Venen. Weerman David Dehenauw laat aan Het Nieuwsblad weten dat de eerste vlokjes dinsdag en woensdag verwacht worden.

“In de Ardennen en op de Hoge Venen schommelen de temperaturen overdag rond het vriespunt en kan het kwik ’s nachts zakken naar -5 graden”, zegt Dehenauw. “We verwachten ’s nachts niet veel neerslag, maar wat er valt, blijft inderdaad een tijdje liggen.”

Skiën zit er zeker nog niet in. Er wordt hooguit enkele centimeters verwacht. Genoeg voor een leuke winterse wandeling, maar niet meer. “Door de stijgende temperaturen naar het einde van de week, zal dat mogelijke sneeuwdekje sowieso maar een kort leven zijn beschoren.”

Volg Redactie24 nu ook via WhatsApp

Tags sneeuw