Sabine Hagedoren is er zeker van: "Dan wordt het aangenaam om te wandelen en te fietsen"

Sabine Hagedoren
Afbeelding bron: Photonews

Vrijdag sneuvelde er een record in Ukkel. Nooit eerder sinds het begin van de metingen was het zo zacht op een 21ste februari.

"Met een temperatuur van 18,0 °C om 13.30 uur heeft Ukkel zijn eerste dagrecord van 2025 te pakken", meldt Frank Deboosere op Bluesky. "De hoogste maximumtemperatuur tot nu toe (sinds 1892) was 17,9 °C, op 21 februari 2021."

De komende nacht wordt het 10 à 11 graden. "Eerst valt er met tussenpozen wat lichte regen. Tijdens het tweede deel van de nacht gaat het harder regenen", zei Sabine Hagedoren op Radio2.

Weer voor zaterdag en zondag

Zaterdag wordt het 11 graden aan de kust en 13 tot 15 graden elders in Vlaanderen. "We krijgen eerst langdurige regen over het westen. Dat schuift later dan verder op naar het centrum en het oosten. Dat worden dan meer buien."

"Zondag wordt de mooiste dag van het weekend", voorspelt Hagedoren. "Na het ochtendgrijs krijgen we redelijk wat zon, met wat hoge sluiers en tegen het einde van de dag wat lagere wolken, vooral voor de kuststreek. En we gaan naar 14 graden. Dus dat is allemaal best aangenaam om te wandelen en te fietsen."