Weerman David heeft opvallend nieuws voor wie nog van de nazomer wil genieten
Het weer maakt de komende dagen een opvallend zachte sprong richting het einde van september. Na een rustige start loopt het kwik opnieuw stevig op. Vooral dinsdag en woensdag kunnen bijzonder warm worden, al volgt daarna een duidelijke weersomslag.
Eerst rustig en helder weer
Wie de komende dagen plannen maakt, krijgt voorlopig weinig reden om rekening te houden met uitgesproken herfstweer. De nacht verloopt volgens weerman David Dehenauw, zoals hij vertelt in Het Laatste Nieuws, rustig, met een brede opklaring en temperaturen die sterk kunnen verschillen.
De grootste temperatuurverschillen zijn daarbij opvallend. In sommige streken blijft het 's nachts behoorlijk fris, terwijl het elders veel zachter blijft. Dat contrast past bij de rustige weersituatie die ons land momenteel beïnvloedt.
Voor zaterdag ziet het er vervolgens opnieuw behoorlijk aangenaam uit. Toch zijn er regionale verschillen. Vooral in het westen kan het weerbeeld minder stabiel worden. De rest van het land krijgt meer ruimte voor zonnige momenten.
"Zaterdag verloopt ook zonnig, maar in het westen wordt het bewolkter en is een drup of een bui mogelijk. De maxima liggen tussen 18 en 26 graden", klinkt het aan de krant.
Zondag blijft opvallend warm
Ook zondag blijft de temperatuur duidelijk boven wat we eind september normaal met een herfstachtig weerbeeld zouden associëren. De zon krijgt opnieuw een belangrijke rol, al kunnen er geregeld wolkenvelden verschijnen.
Vooral tijdens de ochtend kan het plaatselijk nog wat grijzer zijn. Zodra dat verdwijnt, krijgen zonnige perioden meer kansen. De combinatie van zon en relatief hoge temperaturen zorgt ervoor dat zondag voor veel mensen nog een aangename dag kan worden.
De weerman verwacht temperaturen die opnieuw ruim boven 20 graden uitkomen. "Zondag wordt het zonnig met enkele hoge en middelhoge wolken, na het verdwijnen van het lokaal ochtendgrijs. Met 22 tot 26 graden blijft het warm."
Maandag verandert er voorlopig weinig aan het algemene beeld. De dag vertoont volgens de verwachting duidelijke gelijkenissen met zaterdag. Dat betekent dat het weer niet overal hetzelfde zal zijn en dat vooral in het westen meer bewolking kan voorkomen.
Dinsdag en woensdag wordt het echt warm
Het opvallendste deel van de weersverwachting komt pas daarna. Dinsdag en woensdag kan de temperatuur nog verder oplopen. Vooral voor wie nog van een late zomerse dag wil profiteren, zijn dat belangrijke dagen om in de gaten te houden.
Dehenauw verwacht maxima die lokaal tot 29 graden kunnen oplopen. Daarmee krijgen we eind september opnieuw temperaturen die eerder aan de zomer doen denken dan aan het naderende einde van het seizoen.
De zon krijgt tijdens deze periode bovendien veel ruimte. Toch wordt woensdag later op de dag mogelijk een kantelpunt. De atmosfeer kan dan onstabieler worden, waardoor buien en onweer een rol kunnen gaan spelen. "Woensdagnamiddag of -avond stijgt de kans op onweer of buien."
Vanaf donderdag komt de omslag
Na de opvallend warme periode lijkt het weerbeeld vanaf donderdag een andere richting uit te gaan. De temperatuur zou dan opnieuw dalen en ook de kans op wisselvalligheid neemt toe.
Dat betekent voorlopig nog niet dat we meteen volledig in herfstweer terechtkomen. De verwachte temperatuur blijft immers rond 21 graden liggen. Wel lijkt het zomerse karakter van de voorgaande dagen te verdwijnen.
Voor de overgang naar oktober blijft bovendien voorzichtigheid nodig. De weersverwachting wordt volgens Dehenauw op dat moment minder betrouwbaar. "Er blijft veel onzekerheid over deze overgangsperiode naar oktober."
De komende dagen krijgen we dus eerst nog een flinke portie nazomer voorgeschoteld. Vooral dinsdag en woensdag springen eruit met temperaturen tot 29 graden. Daarna lijkt het weer stap voor stap te evolueren naar een wisselvalliger en koeler patroon.