Sabine Hagedoren ziet weersverandering voor begin volgende week
De zomer lijkt de komende dagen even op de rem te gaan staan, maar helemaal afgeschreven is hij nog niet. We krijgen eerst een periode waarin zon, wolken en buien elkaar geregeld afwisselen. Vooral de temperaturen zullen behoorlijk bescheiden blijven voor augustus. Toch zit er daarna opnieuw beweging in het kwik. Weervrouw Sabine Hagedoren Sabine Hagedoren is weervrouw bij de VRT. Ze presenteerde haar eerste weerbericht in 1993.
Sabine Hagedoren

Vrijdag begint zonnig, maar buien keren terug
Vrijdag 21 augustus begint op veel plaatsen best aangenaam. De zon krijgt ruimte, al duurt het niet overal lang voordat de bewolking opnieuw toeneemt.
"Morgen krijgen we zonnig weer maar al gauw komen de wolken weer opdagen", licht Sabine Hagedoren Sabine Hagedoren is weervrouw bij de VRT. Ze presenteerde haar eerste weerbericht in 1993.
Sabine Hagedoren

Een volledig verregende dag lijkt het daarmee niet te worden, maar een paraplu bij de hand houden kan zeker geen kwaad. Het kwik maakt ondertussen weinig indruk. "De temperaturen blijven haperen rond de 20 graden. Aan de kust rond 18 graden", aldus Hagedoren.
Dat zijn waarden die voor augustus eerder aan de frisse kant aanvoelen. Het KMI wijst er in zijn klimaatinformatie wel op dat de temperaturen in augustus geleidelijk beginnen af te nemen naarmate het einde van de meteorologische zomer dichterbij komt. Normale maximumtemperaturen voor deze maand liggen, afhankelijk van de streek, tussen ongeveer 18 en 23 graden.
Ook zaterdag kans op een bui en onweer
Zaterdag krijgen we nog geen grote weersverbetering. Stapelwolken verschijnen in de loop van de dag en plaatselijk kan daar opnieuw een bui uit vallen.
"Daar kunnen een paar buien uitvallen en kan ook een donderslag bijhoren", waarschuwt Hagedoren. Vooral tijdens buitenactiviteiten is het dus verstandig om de lucht af en toe in de gaten te houden.
Veel warmer wordt het evenmin. "Het blijft koel want meer dan 20 graden zit er niet in." Daarmee blijft het typische zomergevoel zaterdag nog wat op de achtergrond.
Zondag ziet het er een stuk beter uit
Vanaf zondag begint het weerbeeld stilaan te veranderen. De temperaturen gaan omhoog en de kans op regen neemt sterk af.
"Zondag gaan we naar 22 graden en wordt het zo goed als droog. Een afwisseling van zon en wolkenvelden", zegt Hagedoren. Voor een uitstap, barbecue of werk in de tuin lijkt zondag daardoor voorlopig een aantrekkelijkere dag van het weekend.
Het verschil met vrijdag en zaterdag zal vooral merkbaar zijn doordat de buien grotendeels verdwijnen. Met ongeveer 22 graden wordt het bovendien aangenamer zonder dat het meteen heet wordt.
Maandag en dinsdag komt de warmte terug
Begin volgende week doet de zomer opnieuw een poging. Maandag ziet er zelfs bijzonder aangenaam uit. "Maandag mooi weer met temperaturen tot 24 graden", voorspelt Hagedoren.
Daar blijft het mogelijk niet bij. "Dinsdag kunnen er zelfs nog een paar graden bijkomen." Op sommige plaatsen kunnen we daardoor opnieuw rond of boven 25 graden uitkomen.
Langdurig stabiel zomerweer zit er voorlopig echter niet meteen aan te komen. Hagedoren koppelt aan die hogere temperaturen meteen een belangrijke kanttekening: "Zomerse warmte, wel opnieuw wisselvallig."
Warmer weer betekent niet dat de buien verdwijnen
Ook verderop in de week lijkt de temperatuur behoorlijk aangenaam te blijven. "Woensdag en donderdag zou het redelijk warm blijven maar dat wisselvallige zou ook wel blijven", vertelt Hagedoren.
Dat levert een weertype op dat we aan het einde van de zomer wel vaker zien: aangename temperaturen en zonnige momenten, maar tegelijk voldoende onstabiliteit om af en toe een bui te krijgen. Een lange reeks stralend zonnige dagen zonder neerslag lijkt op basis van deze verwachting dus nog niet aan de orde.