Wanneer gaat het regenen en wordt het opnieuw koud? Weerman David weet het antwoord
De komende dagen blijft het weerbeeld in Vlaanderen overwegend zacht en vaak zonnig. Enkel richting het einde van de week neemt de kans op neerslag licht toe. Weerman David Dehenauw David Dehenauw is sinds januari 2013 weerman bij VTM. Hij presenteert ook weerpraatjes bij Radio 2. Verder is Dehenauw ook werkzaam bij het KMI.
David Dehenauw

Zonnige start van de week
De week begint met helder weer en slechts enkele hoge wolkensluiers. De zuidelijke wind voert zachte lucht aan, waardoor de temperaturen oplopen tot waarden tussen 11 en 16 graden. Volgens Dehenauw blijft de nacht relatief rustig. “Vannacht is het helder of licht bewolkt, bij 0 tot 6 graden”, vertelt hij aan Het Laatste Nieuws. De combinatie van droge lucht en beperkte bewolking zorgt voor een frisse maar stabiele nacht.
Dinsdag blijft het lenteachtig
Op dinsdag houdt het zachte weer aan. De zon domineert opnieuw, al kunnen middelhoge en hoge wolkenvelden tijdelijk verschijnen. De maxima stijgen verder en blijven ruim boven het seizoensgemiddelde. Dehenauw benadrukt dat het zachte karakter van de dag behouden blijft. “Dinsdag verloopt zonnig met soms wat middelhoge en hoge wolkenvelden. We noteren 13 tot 17 graden.” De wind blijft matig uit het zuiden waaien, waardoor de temperaturen comfortabel aanvoelen.
Woensdag opnieuw veel zon
Woensdag start lokaal met wat ochtendgrijs, maar dat verdwijnt snel. Daarna volgt een vrij zonnige dag met opnieuw zachte temperaturen. Dehenauw bevestigt dat het rustige weerbeeld standhoudt. “Woensdag wordt het na het plaatselijke ochtendgrijs overal vrij zonnig, met nog steeds een zachte 12 tot 15 graden.” De stabiliteit in het weerpatroon blijft opvallend voor begin maart, met weinig kans op neerslag.
Donderdag meer hoge bewolking
Op donderdag schuift meer hoge bewolking binnen, maar de zon blijft regelmatig doorbreken. De temperaturen blijven vergelijkbaar met de voorgaande dagen. Dehenauw schetst een licht veranderend maar nog steeds droog weerbeeld. “Donderdag komt er veel hoge bewolking opzetten, maar de zon is vaak aanwezig. Het wordt 13 tot 17 graden warm.” De zuidelijke stroming houdt aan en blijft zachte lucht aanvoeren.
Vrijdag en weekend: lichte kans op regen
Vrijdag neemt de bewolking toe en kan lokaal een spat regen vallen. De maxima liggen dan iets lager, al blijft het zacht voor de tijd van het jaar. “Vrijdag komen er meer wolken, misschien lokaal wat regen. De maxima liggen rond 13 of 14 graden in het centrum.” In het weekend blijft het volgens Dehenauw meestal droog. “In het weekend en de week erna blijft het meestal droog met geregeld zonnige perioden. De maxima zouden dan in Vlaanderen tussen 12 en 15 graden schommelen.”
Pas later in de volgende week lijkt de kans op regen toe te nemen. “Het ziet er nu nog naar uit dat de kans op regen eind volgende week toeneemt, maar de terugkeer naar kouder weer lijkt tot 21 maart niet groot te zijn.”