Minister Francken is helder: "Weg met de hangmatcultuur. Tijd voor noeste arbeid"

Theo Francken
Afbeelding bron: Photonews

De werkloosheidsuitkering wordt beperkt in de tijd. Het is een maatregel die al heel wat stof deed opwaaien, maar minister Theo Francken komt met een heldere boodschap: "Geloof in jezelf en een betere toekomst".

De beperking van de werkloosheidsuitkering in de tijd zorgde intussen al voor heel wat discussie. Niet in het minst sinds bekend raakte dat heel wat 55-plussers getroffen zullen worden omdat ze niet minstens 30 jaar gewerkt hebben.

Federaal minister Theo Francken laat op X duidelijk weten hoe hij erover denkt. "De werkloosheid wordt eindelijk beperkt in de tijd. We zijn het enige land ter wereld waar dat nog kan, onbeperkt doppen tot aan uw pensioen."

"Als ik de media mag geloven is het precies andersom en zijn we nu het enige land op deze aardbol waar men de werkloosheidsuitkering zal beperken tot 2 jaar en is het overal elders onbeperkt. Wat een hysterie alweer. Het zegt veel over het kompas waarop onze samenleving vaart."

"Aan al die duizenden Brusselse werklozen die zonder dop vallen, kom werken in Vlaams-Brabant, op de luchthaven of elders. We hebben duizenden vacatures. Of doe de ingangstesten bij defensie en solliciteer. We zoeken bijna 5.000 mensen per jaar."

"Weg met de hangmatcultuur. Tijd voor de noeste arbeid. Geloof in jezelf en een betere toekomst."