Verzet tegen "asociale maatregel, die knaagt aan de koopkracht van wie werkt, spaart en onderneemt"
De stemming over de centenindex werd deze week uitgesteld. Vlaams Belang-voorzitter Tom Van Grieken legde in 'VTM Nieuws' uit waarom zijn partij zich verzet tegen die maatregel van de regering-De Wever.
Wat is de centenindex?
De centenindex houdt in dat de automatische indexering niet volledig wordt doorgevoerd voor sommige lonen. Wie meer dan 4.000 euro bruto verdient zal het deel boven de 4.000 euro niet geïndexeerd zien worden. Voor sociale uitkeringen wordt het bedrag boven de 2.000 euro bruto per maand niet geïndexeerd.
Stemming over centenindex uitgesteld
De oppositie zorgde er deze week voor dat de stemming over de centenindex werd uitgesteld en hoopt dat de maatregel er uiteindelijk niet zal komen. Al bevestigde premier Bart De Wever dat hij de centenindex niet los laat.
"Zeer asociale maatregel, die knaagt aan de koopkracht"
Wat hoopt Vlaams Belang te bereiken met het uitstellen van de stemming, werd Tom Van Grieken Tom Van Grieken is een bekende Vlaamse politicus en huidige partijvoorzitter van Vlaams Belang.
Tom Van Grieken


"Want die centenindex knaagt aan de koopkracht, treft werkende mensen, en treft vooral Vlamingen buitenproportioneel. Bovendien is het voor de bedrijven niet echt een lastenverlaging, wel integendeel."
Cd&v kant zich tegen centenindex
Cd&v kantte zich plots ook tegen de centenindex, voorzitter Sammy Mahdi noemde het "een soepkip", maar uiteindelijk zijn de christendemocraten bereid om mee te stemmen. "Dat was nogal een circus de afgelopen weken. De Wever heeft zijn begroting niet onder controle, De Wever heeft zijn coalitiepartners niet onder controle. De cd&v komt hier in de studio zeggen dat ze tegen zijn, maar wil wel op het groene knopje duwen", merkte Van Grieken op.
"Het is een beetje raar allemaal. Maar de oppositie haalt alles uit de kast. Wij staan aan de kant van de gewone mensen, mensen die werken, sparen en ondernemen. En die gaan lijden onder deze maatregel."
Voorstel van vakbonden en werkgevers
De vakbonden en de werkgevers kwamen met een alternatief voorstel voor de centenindex op de proppen. "Wij hebben sympathie voor dat voorstel", zei Van Grieken, "want we zijn op een punt gekomen dat alleen Bart De Wever

"Werkgevers en werknemers zijn aan tafel gaan zitten, de Groep van Tien heeft een voorstel uitgewerkt. En dat heeft onze sympathie wel. Het is geen indexsprong, dus de koopkracht blijft behouden. En het is wat billijker; de energiefactuur wordt correcter en actueler meegenomen in de index. Dus laten we dat een kans geven."