Hans Vanaken levert het meeste geld op voor het goede doel, dit bracht de jaarlijkse campagne van Younited Belgium op

Hans Vanaken
Afbeelding bron: Photonews

Voor de wedstrijd tussen KV Mechelen en Standard maakte de Pro League bekend hoeveel geld hun jaarlijkse veiling voor Younited Belgium heeft opgebracht. De cijfers zijn indrukwekkend: van gesigneerde shirts tot replica-trofeeën, fans toonden hun hart – en hun portemonnee.

Het shirt van Club Brugge-kapitein Hans Vanaken bracht het meeste op: maar liefst 1.600 euro voor het goede doel. Alexis Beka Beka van La Louvière volgde met 1.100 euro en Jarne Steuckers van KRC Genk sloot de top drie af met 950 euro.

In de Challenger Pro League was Radja Nainggolan van KSC Lokeren het populairste item, met een opbrengst van 750 euro. Daarnaast bracht een replica van de oude Jupiler Pro League-trofee 1.300 euro op.

Op clubniveau was het vooral uitkijken naar de grote teams. Club Brugge bracht met hun shirts 8.778 euro op, Union 8.040 euro en KV Mechelen 7.197 euro.

"Deze campagne toont de ware kracht van het Belgisch voetbal", zegt Pro League-CEO Lorin Parys. "Met meer dan 15.000 biedingen op 750 items tonen onze fans, clubs en partners opnieuw waartoe we in staat zijn als we samenwerken en ons achter hetzelfde doel scharen."

Het ingezamelde geld gaat integraal naar Younited Belgium. Dankzij de veiling kan de organisatie meer dan 2.000 kwetsbare mensen ondersteunen, verspreid over 60 Younited-teams. Zo krijgen de aangesloten spelers steun in het voetbal op het gebied van huisvesting, psychische gezondheid, welzijn, armoede en verslaving.