Van Bommel geeft Courtois harde boodschap nu hij niet meedoet in Nations League

Thibaut Courtois
Afbeelding bron: Photonews

Thibaut Courtois heeft zijn beslissing genomen: de Real Madrid-doelman speelt de volledige Nations League-campagne niet voor de Rode Duivels. Na een gesprek met Mark van Bommel ligt zijn internationale toekomst voorlopig echter niet stil.

Geen Nations League, wél EK-kwalificaties

De knoop is doorgehakt. Courtois zal tijdens de komende Nations League-campagne niet onder de lat staan bij België. De doelman had al na het WK laten verstaan dat hij nood had aan een langere pauze, maar wilde eerst overleggen met de nieuwe bondscoach.

Dat gesprek vond inmiddels plaats in Madrid, waar Mark van Bommel naartoe trok. Courtois maakte daar zijn beslissing officieel bekend. "Ik heb de keuze gemaakt om de volledige Nations League-campagne niet te spelen met de Rode Duivels", vertelde hij aan Het Laatste Nieuws.

De beslissing betekent ook dat Courtois niet van de partij zal zijn wanneer België zich eventueel voor de Final Four plaatst. Een uitzondering blijft mogelijk wanneer Van Bommel door een blessuregolf in de problemen komt.

Van Bommel gaf meteen duidelijkheid

Het gesprek met Van Bommel bracht bovendien een belangrijk detail aan het licht. De bondscoach liet Courtois weten dat zijn afwezigheid gevolgen kan hebben voor zijn positie als eerste doelman.

"Voor Van Bommel is dat goed, maar hij antwoordde dat hij mij dan geen basisplaats kan garanderen", aldus Courtois. Als een andere doelman die tijdens de Nations League zijn kans krijgt goed presteert, kan Van Bommel ervoor kiezen om hem te laten staan.

Courtois lijkt daar echter niet van wakker te liggen. Hij wil na zijn terugkeer opnieuw voor zijn plaats vechten en bewijzen dat hij de beste optie is.

De deur bij de Rode Duivels blijft open

Van een afscheid is dus absoluut geen sprake. Zodra de EK-kwalificaties beginnen, wil Courtois opnieuw beschikbaar zijn voor België.

"Ik wil evenwel vechten voor mijn plaats. Ik wil bewijzen dat ik dan weer eerste keeper ben", klinkt het strijdvaardig. Daarmee legt de Real-doelman de verantwoordelijkheid deels bij zichzelf: hij zal opnieuw moeten presteren om zijn vertrouwde status te heroveren.

Toch bestaat er een worstcasescenario

Er blijft wel een opvallend risico. Als de doelman die tijdens de Nations League wordt uitgespeeld uitstekend presteert, kan Van Bommel beslissen om niet opnieuw voor Courtois te kiezen.

In theorie zou de wedstrijd tegen Spanje op het recente WK dan zijn laatste interland kunnen zijn geweest. Courtois zelf weigert dat scenario echter te omarmen. "Daar ga ik niet vanuit", besluit hij.