"Andere prioriteiten": ploegleider Lodewyck moet fans van Evenepoel teleurstellen

Remco Evenepoel
Afbeelding bron: Photonews

Remco Evenepoel stond niet aan de start van Parijs-Roubaix. Volgens zijn ploegleider Klaas Lodewyck was dat maar goed ook, want vooral op technisch vlak zou Evenepoel toch nog in de problemen gekomen zijn. 

Na zijn derde plaats in de Ronde van Vlaanderen leek Remco Evenepoel zin te hebben om ook Parijs-Roubaix te rijden. Dat gebeurde dan toch niet en volgens zijn ploegleider Klaas Lodewyck was dat ook logisch. 

Er is namelijk nog een groot verschil tussen de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix. Al acht hij het ook niet onmogelijk dat Evenepoel tot zijn recht was gekomen in de Hel van het Noorden. 

"Maar als je zag hoe Van Aert Pogacar onder druk zette door de perfecte lijnen te trekken op die kasseistroken... bij momenten bleef Tadej slechts met heel veel geluk overeind", zegt Lodewyck bij HLN

Lodewyck geen fan deelname Evenepoel aan Parijs-Roubaix

Volgens Lodewyck is heel goed kunnen sturen dan ook noodzakelijk op zo'n specifiek parcours. Evenepoel had in tegenstelling tot de Ronde van Vlaanderen het parcours ook niet verkend. 

Lodewyck lijkt  er ook geen fan van om Evenepoel de komende jaren laten starten in Parijs-Roubaix. "Met het oog op de Ardennenklassiekers zijn er andere prioriteiten en vind ik het ook bijzonder risicovol." Het zal wellicht voor de laatste jaren van zijn carrière zijn.