“Een droom”: Tim Merlier gaat op zoek naar zegerecord van het jaar

Tim Merlier
Afbeelding bron: Photonews

Tim Merlier heeft woensdag zijn vijftiende overwinning van het seizoen behaald. In de slotfase van de Omloop van het Houtland sprintte hij naar winst, waarmee hij zijn ploeg Soudal Quick-Step een derde zege schonk in deze West-Vlaamse eendagswedstrijd.

De 79e editie van de Omloop van het Houtland bestreek bijna 200 kilometer, verdeeld over twaalf ronden op twee omlopen. Soudal Quick-Step nam van bij de start de controle over het koersverloop. In de finale probeerden drie aanvallers het sprintscenario te verstoren, maar de ploeg hield alles samen.

Ploegwerk

Merlier werd in de laatste kilometers perfect gepositioneerd door zijn teamgenoten. “Ze waren ongelooflijk: de hele dag hard werken en mij telkens in een goede positie houden”, verklaarde hij na afloop in een persbericht van Soudal Quick-Step aan onze redactie.

Op het licht oplopende rechte stuk in Lichtervelde maakte hij het werk van zijn ploeg af met een krachtige sprint. De overwinning betekende Merliers vijftiende van het jaar, gereden in de Europese kampioenentrui. “Het is fantastisch om dit seizoen al op 15 zeges te staan”, stelde hij. Daarmee nadert hij het hoogste aantal individuele zeges in het peloton dit jaar.

Zegekoning

Merlier bevestigde dat hij mikt op het seizoensrecord. In de tussenstand heeft Tadej Pogacar nog eentje meer dan onze landgenoot. “Het zou een droom zijn om het jaar af te sluiten als de meest succesvolle renner van het peloton”, gaf hij aan.
De sprinter van 32 jaar voelt zich fysiek in stijgende lijn. “Ik voelde me vandaag veel beter dan vorige week en ik ben blij dat ik de ploeg kon belonen met deze overwinning”, aldus Merlier. Zijn volgende kans dient zich aan in Duitsland. “Ik krijg nog een paar kansen, te beginnen met de Münsterland Giro van volgende week”, verduidelijkte hij.

Met deze overwinning komt het totaal van Soudal Quick-Step dit seizoen op 42. “Ik zal alles geven om bovenaan het klassement met meeste zeges te eindigen”, besloot hij. Kansen meer dan voldoende nog daarvoor.