Helemaal door het ijs gezakt: Evenepoel geeft verrassende oorzaak
Remco Evenepoel
Na zijn vele overwinningen de afgelopen weken leek Remco Evenepoel
In de laatste zes kilometer, met een gemiddeld stijgingspercentage van 11%, volgde Evenepoel eerst nog een aanval, maar daarna zakte hij steeds verder weg. Evenepoel verloor uiteindelijk twee minuten op ritwinnaar Tiberi.
"Aan de voet van de klim had ik al opkomende krampen. Iets wat ik nog niet vaak heb gehad", zegt Evenepoel bij Het Nieuwsblad. Volgens Evenepoel was de inspanning van de tijdrit ook nog niet helemaal verteerd.
Slechte nacht verklaring voor slechte prestatie Evenepoel?
Evenepoel verklaarde ook nog dat hij het wel vaker moeilijk heeft op zo'n lastige beklimmingen vroeg op het seizoen. Last van de hitte had hij ook niet echt, want hij is blijven drinken.
Al gaf Evenepoel ook nog een andere mogelijke verklaring. "Ik had ook niet de beste nacht, ik ben wakker geworden van de warmte. Maar uiteindelijk mag ik geen excuses zoeken", besloot hij nog.