Jonas Vingegaard kwam met verborgen agenda aan start van EK-wegrit

Jonas Vingegaard
Afbeelding bron: Photonews

Jonas Vingegaard kende een tegenvallend Europees kampioenschap op de weg. De Deense ronderenner moest al op meer dan 100 kilometer van de aankomst lossen bij concurrenten als Remco Evenepoel en Tadej Pogacar. Ex-renner Brian Holm plaatst vraagtekens bij de sportieve insteek van zijn deelname.

Volgens Brian Holm, voormalig profrenner en ex-ploegleider bij Omega-Pharma, was Vingegaards aanwezigheid op het EK mogelijk niet uitsluitend sportief gemotiveerd. “Er bestond een kans dat zijn EK-deelname voor 80 procent marketing en maar voor 20 procent puur sportief gericht zou zijn”, verklaarde hij bij Ekstra Bladet.

Holm suggereerde dat de keuze om Vingegaard te laten starten vooral draaide om zichtbaarheid en commerciële return. De Deense wielerunie zou volgens Holm bewust hebben ingezet op media-aandacht.

Je moet de marketingwaarde ervan inzien”, stelde hij. Daarbij wees hij op de aanwezigheid van journalisten die nooit eerder een EK bijwoonden. “Er zijn journalisten naar Frankrijk afgereisd die nog nooit bij een EK zijn geweest”, aldus Holm.

Financiële opbrengst voor bond en sponsors

Holm benadrukte dat de deelname van Vingegaard ook financieel rendeerde. “De Deense wielerunie zal zeggen dat ze het geld hebben ontvangen, hun sponsoren hebben het tienvoudig teruggekregen door hem te laten starten”, verklaarde hij. “Ik denk dat het financieel de moeite waard was.”

De uitspraken van Holm wijzen op een strategie waarbij sportieve prestaties ondergeschikt kunnen zijn aan commerciële belangen. De aanwezigheid van een bekende naam als Vingegaard zou in dat kader vooral dienen om externe partijen te bedienen.