“Kon slechter afgelopen zijn”: Yves Lampaert reageert na zware val

Yves Lampaert
Afbeelding bron: Photonews

De koninginnenrit van de de Ronde van Hongarije werd zaterdag geteisterd door regen en zware valpartijen. Vooral de crash van Yves Lampaert zorgde voor onrust in het peloton.

Spekgladde afdalingen

De vierde etappe stond vooraf aangekondigd als een van de zwaarste ritten van deze editie. Vier passages over een steile klim van twee kilometer moesten voor spektakel zorgen, maar de aanhoudende regen veranderde het parcours in een gevaarlijke glijbaan. Vooral in de afdalingen kregen de renners amper controle over hun fiets.

In de slotfase ging het volledig mis. Verschillende renners kwamen hard ten val op het natte asfalt. De zwaarste beelden waren voor de Australiër Kelland O’Brien van Jayco-AlUla, die onder een vangrail schoof en daarbij snijwonden opliep. Ook Yves Lampaert werd slachtoffer van de gevaarlijke omstandigheden en moest de wedstrijd verlaten.

Reactie van Lampaert

Na afloop reageerde de West-Vlaming aangeslagen maar opgelucht. “In de regen schoof ik tijdens een afdaling onderuit en botste ik met mijn hoofd tegen de vangrail. Gelukkig heeft mijn helm de slag opgevangen. Het kon slechter afgelopen zijn”, vertelde hij aan Het Laatste Nieuws. De renner verscheen zondag niet meer aan de start van de slotrit.

Na de vele incidenten besloot de organisatie snel maatregelen te nemen. De laatste lokale lus van het parcours werd geschrapt om extra risico’s te vermijden. Daardoor kregen de vroege vluchters plots vrij spel, terwijl de klassementsrenners vooral probeerden veilig de finish te halen.