Pakt Van Wilder een medaille op EK tijdrijden? Zo schat hij zelf zijn kansen in
Ilan Van Wilder ziet kansen op een medaille in de EK-tijdrit. Zonder Remco Evenepoel
Van Wilder droomt van nieuw eremetaal
De Belgische selectie voor de EK-tijdrit krijgt met Ilan Van Wilder een interessante kandidaat voor een podiumplaats. Remco Evenepoel
Van Wilder wil die kans met beide handen grijpen. De renner liet vorig jaar op het WK in Kigali al zien dat hij tot de internationale top van het tijdrijden kan behoren. Daar pakte hij brons en dus weet hij wat nodig is om op een groot kampioenschap mee te strijden. Toch wil de Belg zichzelf niet meteen tot medaillekandidaat bombarderen.
Topdag is noodzakelijk
Van Wilder blijft voorzichtig wanneer hij zijn kansen inschat. Hij beseft dat het ontbreken van Evenepoel niet betekent dat de concurrentie plots verdwenen is.
“Op een goede dag zou ik misschien opnieuw kunnen meespelen voor een medaille”, vertelt Van Wilder aan Sporza. “Maar dan ga ik echt een goede dag moeten hebben. Ook al is met Evenepoel de topfavoriet er niet, er zijn nog veel goede renners.”
De Belgische tijdrijder verwacht dan ook geen eenvoudige opdracht. Een podiumplaats zal volgens hem het resultaat moeten zijn van een uitstekende prestatie, waarbij alles op zijn plaats valt.
Parcours moet Van Wilder liggen
Over het parcours is Van Wilder alvast positief. De Belgische renner ziet voldoende elementen die bij zijn kwaliteiten passen en hoopt daar tijdens de EK-tijdrit optimaal van te profiteren. “Het is een mooi parcours. Het zou me moeten liggen”, klinkt het. Dat geeft hem vertrouwen richting de wedstrijd, al blijft de uiteindelijke vorm van de dag doorslaggevend.
Van Wilder heeft de voorbije weken bovendien opnieuw nadrukkelijk gewerkt aan zijn specialiteit. Het tijdrijden kreeg opnieuw een belangrijke plaats in zijn voorbereiding.
Alles voorbereid voor EK-tijdrit
Volgens Van Wilder heeft hij er alles aan gedaan om zo sterk mogelijk aan de start te verschijnen. Zijn prestatie in de wegrit geeft hem bovendien een extra referentiepunt. “In de wegrit ging het goed. Het zal afwachten worden wat de benen zeggen”, aldus Van Wilder.
Daarmee blijft vooral één vraagstuk over: hoe goed zijn de benen wanneer de klok begint te lopen? Met zijn bronzen WK-medaille als bewijs van zijn mogelijkheden en een parcours dat hem moet liggen, heeft Van Wilder alvast redenen om te dromen van een nieuwe medaille.