Tim Wellens doet boekje open over zijn loon bij ploeg van Pogacar

Tadej Pogacar en Tim Wellens op podium Strade Bianche.
Afbeelding bron: Photonews

Over de lonen van renners wordt gigantisch veel gespeculeerd. De toppers verdienen bommen geld, maar niet elke renner krijgt dergelijke bedragen op zijn rekening.

Tim Wellens heeft zijn contract bij UAE Team Emirates in alle discretie verlengd tot eind 2027. Die beslissing viel al vóór de start van het seizoen 2025, ondanks het feit dat zijn sportieve prestaties in dat jaar zijn onderhandelingspositie aanzienlijk hadden kunnen versterken. Toch beschouwt Wellens de verlenging als een logische stap en benadrukt hij dat financiële motieven daarbij geen doorslag gaven.

Contractverlenging zonder onderhandeling

De renner verwijst naar zijn Belgische titel en de ritzege in de Tour als hoogtepunten van het seizoen, maar stelt dat hij geen spijt heeft van de vroege verlenging. Volgens hem was het vanzelfsprekend. Daarmee wil hij een hardnekkig misverstand uit de wereld helpen. Wellens maakt duidelijk dat de salarissen binnen UAE Team Emirates niet zo hoog liggen als vaak wordt aangenomen.

In het verleden was het beleid van UAE anders. De ploeg betaalde toen royaal om renners aan te trekken. Vandaag is de situatie omgekeerd. Wellens merkt op dat de prestaties en werkwijze van het team inmiddels zo aantrekkelijk zijn dat renners uit eigen beweging willen aansluiten. “De buitenwereld ziet ook hoe er bij UAE gewerkt wordt en hoeveel succes we boeken”, klinkt het in Het Nieuwsblad.

Goed verdienen

Hoewel Wellens geen concrete bedragen noemt, erkent hij dat het loon nog steeds aanzienlijk is. Toch hecht hij meer waarde aan andere aspecten van zijn werk. “Omdat geld niet zo belangrijk is”, vertelt hij. Voor hem is het essentieel om met plezier naar wedstrijden te gaan en zich goed te voelen binnen het team. Dat gevoel is met de jaren sterker geworden.

De goede sfeer binnen UAE Team Emirates is volgens Wellens niet uitsluitend te danken aan de overwinningen. “Maar ook als we niet zo goed zouden rijden, zouden we hier goed overeenkomen, zeker weten”, besluit hij.