Wordt het een zwaar griepseizoen? Marc Van Ranst maakt een inschatting

Marc Van Ranst
Afbeelding bron: Photonews

Er zijn al heel wat mensen ziek op dit moment. Velen hebben last van een verkoudheid en griepsymptomen. Sinds afgelopen zomer is er weer een opstoot van corona.

Je hebt in je omgeving ook al opgemerkt dat verschillende mensen ziek zijn. Dit is het gevolg van corona, maar ook de griep komt in het land. Experts roepen risicogroepen op om zich te laten vaccineren.

Bij ons start het griepseizoen meestal rond Nieuwjaar. Waar mogen we ons dit jaar aan verwachten? Om dat te weten wordt er vaak gekeken naar Australië, waar het griepseizoen al voorbij is.

Viroloog Marc Van Ranst geeft er bij VRT NWS meer uitleg over. “Australië kende een normaal griepseizoen,” klinkt het. “Ik verwacht bij ons geen uitzonderlijk griepseizoen.”

Marc Van Ranst verwacht bij ons geen uitzonderlijk griepseizoen

“Maar je mag niet vergeten dat de griep jaarlijks enkele honderden tot duizenden dodelijke slachtoffers maakt. Vaccinatie is dus cruciaal.”

"Met de griepvaccinaties willen we de meest kwetsbare mensen beschermen. Daarnaast willen we ook de druk op onze gezondheidszorg verminderen tijdens de altijd drukke herfstperiode, wanneer er heel wat luchtweginfecties circuleren."