Verandering aan autokeuring zal op 1 januari 2026 nog niet worden uitgevoerd
Een verandering betreffende de autokeuring zal dan toch niet ingaan op 1 januari 2026, zoals gepland was. Het decreet daarover treedt weliswaar in werking, maar zal nog niet worden uitgevoerd, meldt Wegcode in een bericht aan onze redactie.
Herkeuring bij erkende hersteller
Het gaat om het decreet van 17 mei 2024 over herkeuringen van voertuigen door erkende keurders bij erkende herstellers in het kader van een proefproject.
Het 25ste en laatste artikel van het decreet stelt: "Dit decreet treedt in werking op een datum die de Vlaamse regering vaststelt en uiterlijk op 1 januari 2026."
Het decreet moet het mogelijk maken dat wanneer een voertuig wordt afgekeurd in een autokeuringscentrum, de eigenaar het euvel kan laten verhelpen en meteen ook de herkeuring kan laten uitvoeren door een erkende hersteller.
De eigenaar hoeft zo zijn voertuig niet opnieuw bij de autokeuring voor te rijden voor herkeuring, wat tijd bespaart en ook voor minder lange wachtrijen bij de autokeuring moet zorgen.
Pilootproject
"Het doel van dit pilootproject is om erkende herstellers de mogelijkheid te bieden om voertuigen te herkeuren na de herstelling van bepaalde gebreken", zegt Wegcode.
"Bestuurders zouden hun voertuig door een van deze erkende herstellers kunnen laten herkeuren, wat hen mogelijk tijd bespaart en de druk op de keuringscentra verlicht."
Lees ook: Dit is de belangrijkste reden waarom voertuigen afgekeurd worden (en wat je eraan kan doen)
Waarom gaat dit voorlopig niet door?
Maar het is wachten tot de verandering echt ingaat. "Tot op heden is er echter nog geen regeringsbesluit gepubliceerd die uitvoering geeft aan dit decreet. Voorlopig wijzigt het keuringsproces in dat opzicht dus niet."
Vooralsnog zal je dus nog steeds naar de herkeuring moeten rijden om een groene kaart te bekomen.